Թուրքիան հայտարարել է Իդլիբում լարվածության նվազեցման ուղղությամբ աշխատանքների մասին
Թուրքիան և Ռուսաստանը աշխատում են նվազեցնել լարվածությունը սիրիական Իդլիբում, երեքշաբթի այս մասին հայտնել է Թուրքիայի արտգործնախարարությունը, փոխանցում է РИА Новости-ն։
Գործակալությունն ավելի վաղ հայտնել էր երկու թուրք զինվորականի և մեկ քաղաքացիական աշխատակցի մահվան մասին՝ երկուշաբթի Իդլիբում սիրիական կառավարական բանակի կողմից հրետակոծությունից հետո: Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ զոհվել է հինգ զինվոր և երեք քաղաքացիական անձ:
Լրատվամիջոցները հայտնում են Իդլիբում 76 սիրիացի զինծառայողների մահվան մասին՝ պատասխան կրակի հետևանքով:
«Մենք աշխատում ենք Ռուսաստանի հետ՝ դադարեցնելու սիրիական ռեժիմի գրոհները: Ռուսաստանն այստեղ կարևոր առաքելություն ունի», - հայտարարել է  Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն:

Турция заявила о работе над снижением напряженной обстановки в Идлибе
Турция совместно с Россией работает над снижением напряженности в сирийском Идлибе, об этом во вторник заявили в турецком МИД, передает РИА Новости.
Ведомство ранее сообщало о гибели пятерых турецких военных и одного сотрудника гражданского персонала после обстрела со стороны сирийской правительственной армии в Идлибе в понедельник.
Президент Турции Тайип Эрдоган уточнил, что погибли пять военных и трое гражданских лиц. СМИ заявляли о гибели 76 сирийских военных в Идлибе в результате ответного обстрела.
"Мы с Россией работаем над тем, чтобы остановить нападения сил сирийского режима. У России здесь важная миссия", – заявил глава турецкого МИД Мевлют Чавушоглу.