Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանը դատավորին շնորհակալություն հայտնեց՝ կիրառված սանկցիաների համար
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում շարունակվում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը։
Դատավոր Աննա Դանիբեկյանն այսօր դատական սանկցիա կիրառեց Ռոբերտ Քոչարյանի և նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպանների նկատմամբ՝ դատական նախորդ նիստին չներկայանալու պատճառով։
«Դատարանն արձանագրում է, որ պաշտպանների վարքագիծը միտված էր դատական նիստը խոչընդոտելուն։ Պաշտպաններ Հովհաննես Խուդոյանի, Արամ Օրբելյանի, Հայկ Ալումյանի, Ռոբերտ Սահակյանի, Արամ Վարդևանյանի, Էրիկ Ալեքսանյանի և Վարդգես Գևորգյանի կողմից չարամտորեն չեն իրականացվել իրենց դատավարական պարտականություններն, ինչի հետևանքով խոչընդոտվել է գործի քննության բնականոն ընթացքը», - հայտարարեց Աննա Դանիբեկյանը:
Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը շնորհակալություն հայտնեց Աննա Դանիբեկյանին՝ կիրառված սանկցիաների համար։
«Ցանկանում եմ շնորհակալութուն հայտնել ձեզ՝ մեր նկատմամբ կիրառված դատական սանկցիաների համար, որովհետև դուք, իրոք, շատ մեծ օգնություն եք ցուցաբերում մեզ այն հարցում, որպեսզի մեր հանրության մոտ հանկարծ տպավորություն չստեղծվի, որ այստեղ ճիշտ դատավարություն է ընթանում», - ասաց Հովհաննես Խուդոյանը։

Адвокат Роберта Кочаряна поблагодарил судью за примененные санкции
Сегодня в суде общей юрисдикции города Ереван продолжается судебное заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и других.
Председательствующая судья Анна Данибекян применила судебные санкции в отношении адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера Армена Геворкяна из-за их неявки на предыдущее заседание суда.
«Суд констатирует, что поведение адвокатов направлено на воспрепятствование судебному разбирательству. Адвокаты Ованнес Худоян, Арам Орбелян, Айк Алумян, Роберт Саакян, Арам Вардеванян, Эрик Алексанян и Вардкес Геворкян злонамеренно не выполнили свои процессуальные обязанности, вследствие чего воспрепятствовали нормальному ходу судопроизводства», - заявила Анна Данибекян.
Адвокат Роберта Кочаряна Ованнес Худоян выразил благодарность судье Анне Данибекян за примененные санкции.
«Хочу выразить Вам благодарность за применение судебных санкций в отношении нас. Поскольку Вы, действительно, оказываете нам очень большую помощь в том вопросе, чтобы у нашего общества вдруг не создалось впечатление, что здесь проходит справедливый судебный процесс», - сказал Ованнес Худоян.