Օտարերկրյա 46 ընկերություն դադարեցրել է չվերթերը դեպի Չինաստան
Այս պահին արդեն օտարերկրյա 46 ավիափոխադրող դադարեցրել է թռիչքները դեպի Չինաստան, հայտնում է Չինաստանի քաղաքացիական ավիացիայի վարչությունը:
Նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածումը շատ երկրների ու ընկերությունների հարկադրել է Չինաստան և այնտեղից ուղևորությունների սահմանափակիչ միջոցներ ձեռնարկել:
«Նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման կապակցությամբ միջազգային ավիացիոն շուկայում պահանջարկը կտրուկ նվազել է, մի շարք երկրներ սահմանափակումներ են մտցրել Չինաստանի քաղաքացիների մուտքի ու ելքի վրա: Ներկա դրությամբ արդեն 46 օտարերկրյա ավիափոխադրող հայտարարել է (Չինաստան) և մայրցամաքային Չինաստանից չվերթերի դադարեցման մասին», - ասված է վարչության հաղորդագրության մեջ:

Рейсы в Китай приостановили 46 иностранных компаний
К настоящему моменту уже 46 иностранных авиаперевозчиков приостановили полеты в КНР, сообщило во вторник управление гражданской авиации Китая.
Распространение нового типа коронавируса вынудило многие страны и компании предпринять ограничительные меры по поездкам в Китай и из него.
"Под влиянием распространения нового типа коронавируса спрос на международном авиационном рынке резко снизился, ряд стран ввел ограничения на въезд и выезд граждан Китая. К настоящему моменту уже 46 иностранных авиакомпаний объявили о приостановке рейсов в (Китай - ред.) и из материкового Китая", - говорится в сообщении управления.