Արմեն Գրիգորյանն ու Բակո Սահակյանը քննարկել են Արցախում սպասվող խորհրդարանական և նախագահական ընտրությունների կազմակերպչական աշխատանքները
05/02/2020 14:55
Աշխատանքային այցով Ստեփանակերտում գտնվող Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր հանդիպել է նախագահ Բակո Սահակյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է անվտանգությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Հանդիպում է տեղի են ունեցել նաև Արցախի ԱԽ քարտուղար Արշավիր Ղարամյանի, Ոստիկանապետ Լևոն Մնացականյանի, ԿԸՀ նախագահ Սրբուհի Արզումանյանի  հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախում սպասվող խորհրդարանական և նախագահական ընտրությունների կազմակերպչական աշխատանքները և կատարողականները։
Հաջորդիվ ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Պաշտպանության բանակի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Կարեն Աբրահամյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են անվտանգային իրավիճակը, ռազմավարական ենթակառուցվածքների զարգացման և մի շարք այլ ծրագրերի կատարողականներ։

Армен Григорян и Бако Саакян обсудили работы по организации и проведению президентских и парламентских выборов в Арцахе
Находящийся с рабочим визитом в Степанакерте секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился сегодня с президентом Республики Арцах Бако Саакяном. В ходе встречи был обсужден широкий круг вопросов, касающихся взаимодействия между двумя армянскими республиками в сфере безопасности.
Состоялись также встречи с секретарем Совета безопасности Республики Арцах Аршавиром Гарамяном, начальником полиции Левоном Мнацаканяном, председателем Центрального избирательного комитета Србуи Арзуманян. В ходе встречи были обсуждены работы по организации и подготовке предстоящих в Арцахе президентских и парламентских выборов, отчеты об исполнении.
Секретарь Совбеза встретился затем с командующим Армией обороны Республики Арцах, генерал-лейтенантом Кареном Абрамяном. В ходе встречи была обсуждены ситуация в сфере безопасности, ход реализации программ по развитию стратегических инфраструктур и других проектов.