Թրամփն ԱՄՆ-ի վիճակն անվանել է առավել ամուր, քան երբևէ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Միացյալ Նահանգների վիճակն անվանել է առավել ամուր, քան երբևէ` մատնանշելով տնտեսության մեջ գրանցված հաջողությունները և հայտարարելով, որ երկիրը կրկին հարգված է աշխարհում:
«Ես ասում եմ մեր հզոր երկրի բոլոր մարդկանց և Կոնգրեսի անդամներին. այսօր մեր երկրի վիճակն ամուր է, քան երբևէ»,- ասել է Թրամփը երկրում տիրող իրավիճակի մասին Կոնգրեսին ուղղված ամենամյա ուղերձի ընթացքում:
Պետության ղեկավարը հակիրճ նկարագրել է Միացյալ Նահանգների հաջողությունները` առանձնահատուկ շեշտը դնելով տնտեսության վրա: Նրա խոսքով` աշխատատեղերի քանակն ավելանում է, մասնավորապես, երիտասարդների շրջանում զբաղվածության ռեկորդային թվաքանակ է գրանցվել:
«Իմ ընտրվելուց ի վեր մենք 6 միլիոն աշխատատեղ ենք ստեղծել, ինչը 5 միլիոնով ավելին է, քան կանխատեսում էին կառավարության փորձագետները նախորդ վարչակազմում»,- շեշտել է նա:

Трамп назвал положение США прочным как никогда
Американский президент Дональд Трамп назвал положение США прочным как никогда прежде, отметив успехи в экономике и заявив, что страну снова уважают в мире.
"Я говорю всем людям нашей великой страны и членам конгресса: сегодня положение нашей страны прочное как никогда прежде", - сказал Трамп во время ежегодного обращения к Конгрессу о положении дел в стране.
Глава государства вкратце описал успехи США, сделав особый акцент на экономике. По его словам, количество рабочих мест растет, в частности, зафиксировано рекордное число занятых среди молодых людей.
"С моего избрания мы создали 6 миллионов рабочих мест – на 5 миллионов больше, чем прогнозировали эксперты правительства в предыдущей администрации", - подчеркнул он.