Փաթեթն այնքան խնդրահարույց է, որ ինչքան շտկում են, էնքան շտկելու տեղ կա. Մարուքյան (Տեսանյութ)
Ես գիտեմ, որ ԵԱՀԿ և ԵՄ դեսպանները եղել են Ազգային ժողովում, հանդիպել են ԱԺ նախագահի հետ։ Ենթադրում եմ, որ վերջինս ներկայացրել է, թե ինչ են ուզում, փորձել են դեսպաններին հավաստիացնել, որ ամեն ինչ նորմալ է, բայց նման հանդիպումների ժամանակ դեսպաննները լռում են և չեն ասում՝ համաձայն են, թե համաձայն չեն, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը՝ անդրադառնալով ԱԺ արտահերթ նիստի հետաձգմանը։
«Երկու օրվա ընթացքում երեք անգամ ԱԺ խորհրդի նիստ է հետաձգվել։ Եթե մարդը գիտի՝ ինչ է ուզում, իրավաբանները գրում, բերում են։ Դե պատկերացրեք՝ էդ փաթեթն ինչքան խնդրահարույց է, որ ինչքան շտկում են, էնքան շտկելու տեղ կա։ Բայց ինչքան էլ շտկեն, չի կարող շտկվել, որովհետև դրա էությունը հակասահմանադրական է», - ասաց նա։
Մարուքյանի բնորոշմամբ՝ շատ խնդրահարույց փաթեթ է բերվել, նախագիծը բազմաթիվ խնդիրներ ունի։
«Այնքան հարց ունեմ, որ անհնար է 3-5 ժամվա ընթացքում տալ։ Նաև քաղաքական հարցեր կան», - ասաց պատգամավորը։

Законодательный пакет настолько проблематичный, что, сколько бы ни корректировали, все равно, нужно исправлять – Эдмон Марукян
«Я в курсе, что послы ОБСЕ и ЕС были в Национальном Собрании, встречались со спикером парламента. Предполагаю, что последний представил, чего они хотят, попытался заверить послов в том, что все нормально, но послы во время таких встреч молчат и не говорят: согласны или нет», - заявил сегодня в беседе с журналистами руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
Он отметил, что заседание Совета Национального Собрания за последние два дня было отложено три раза.
«Если человек знает, чего хочет, то юристы пишут и приносят. Только представьте, насколько проблематичный этот законодательный пакет, что, сколько бы ни корректировали, все равно, нужно исправлять. Однако, сколько бы ни корректировали, он не будет исправлен, поскольку суть его антиконституционна», - заявил Эдмон Марукян.
По словам Эдмона Марукяна, введенный в обращение пакет очень проблематичный, в нем есть многочисленные упущения и недостатки.
«У меня столько вопросов, что их просто невозможно задать в течение 3-5 часов. Есть также политические вопросы», - сказал депутат.