Մենք ի վիճակի ենք ազատ, արդար, թափանցիկ հանրաքվե կազմակերպել. «Իմ քայլի» պատգամավոր
Ավելի իրավական մեթոդ, քան հանրաքվեն է, աշխարհը չի հորինել։ Հայաստանի Հանրապետությունում իշխանությունը պատկանում է ժողովրդին, և հանրաքվեից ավելի ժողովրդավարական և իրավական մեթոդ, աշխարհը դեռևս չի հնարել, լրագրողնրի հետ զրույցում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Հովակիմյանն՝ անդրադառնալով Սահմանադրական դատարանի նախագահին պաշտոնից հեռացնելու օրինագիծը հանրաքվեի դնելու հարցին։
Դիտարկմանը՝ եթե որոշումը հանրաքվեով չընդունվի, ի՞նչ է լինելու, Հովակիմյանը պատասխանեց՝ նշանակելու է, որ ժողովուրդն իր կամքն արտահայտեց։
«Կարևորը ժողովրդի կարծիքը հարցնելն է։ Բոլոր հարցերի պատասխանը ժողովուրդը հանրաքվեի ժամանակ կտա։ Համոզված եղեք՝ ազատ, արդար, թափանցիկ հանրաքվե մենք ի վիճակի ենք կազմակերպել», - ասաց Հովակիմյանը։

Authorities able to organize free, fair and transparent referendum: My Step deputy
A more legal way than the referendum has not been invented in the world, My Step deputy Vahagn Hovakimyan told the reporters, adding that the power in Armenia belongs to people and referendum is the most democratic and legal method.
Asked what will happen if the draft is not adopted via referendum, Hovakimyan said, it will mean that the people expressed their will.
“The most important thing is people’s opinion. The people will give answers to all the questions during the referendum. Be sure, we are able to organize free, fair and transparent referendum,” Hovakimyan said.