Այն վտանգները, որը ես տեսել եմ այն ժամանակ, այսօր ի հայտ են գալիս կամաց-կամաց. ԱԱԾ նախկին տնօրեն
Բոլոր այն մարդիկ, ովքեր կարողանում են մի քանի քայլ առաջ տեսնել ու հաշվարկել, շատ լավ հասկանում են, թե ինչ է կատարվում այսօր մեր երկրում, տպագիր լրատվամիջոցների ղեկավարների հետ հանդիպմանը հայտարարել է ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։
«Լռել այդ ամենի մասին ու չբարձրաձայել այդ ամենի մասին, ես կարծում եմ, կլիներ շատ սխալ, հատկապես, մի մարդու կողմից, ով տարիուկես զբաղեցրել է ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնը ու վերջին 20 տարին աշխատել է ԱԱԾ-ում», - ասել է նա։
Վանեցյանը նշել է, թե այն զարգացումները, որ տեղի են ունենում Հայաստանում, ինքը կանխատեսել է, որ հետևանքները Հայաստանի համար լինելու են ոչ բարենպաստ։
«Այն վտանգները, որը ես տեսել եմ այն ժամանակ, այսօր ի հայտ են գալիս կամաց-կամաց, որպես օրինակ կարող եմ բերել Եվրոպական կառույցների վերջին երկու կոշտ գնահատականները Հայաստանիւ նկատմամբ։ Դա անվտանգության տեսակետից շատ մեծ խնդիր է մեզ համար, որովհետև դա վերաբերում է մեր երկրի միջազգային վարկանիշին», - ասել է նա։

All those able to see few steps ahead and calculate understand very well what is going on in our country, former director of the National Security Service Artur Vanetsyan told the representatives of printed mass media.
“To keep silence and not to speak about it would have been very wrong especially by a person who hold the post of the director of the NSS for a year and half and worked in the NSS for the past 20 years,” he said.
Vanetsyan said that he had predicted the developments taking place in Armenia and stressed that they would have unfavorable consequences for the country.
“The dangers I have seen during that period are gradually coming forth. As an example I can bring the recent tough assessments of the European establishments given to Armenia. It is a very big issue for us in regard to our security as it relates to the international reputation of our country,” he said.