Փաշինյանի իշխանության գալը հակասահմանադրական ճանապարհով չէր, թե ինչ եղավ հետո, արդեն խորը վերլուծության թեմա է. Վանեցյան
ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը համաձայն չէ այն պնդման հետ, որ Նիկոլ Փաշինյանը հակասահմանադրական ճանապարհով է եկել իշխանության։
«Համաձայն չեմ այն պնդման հետ, որ դա հակասահմանադրական էր, առաջին փուլը, որովհետև եղել է ժողովրդի պահանջ, նախկին իշխանությունները, ի դեմս Սերժ Սարգսյանի, որոշում են կայացրել գնալ ժողովրդի պահանջի կատարման ուղղությամբ ու հրաժարական են ներկայացրել ու իշխանությունը հանձնվել է Նիկոլ Փաշինյանին, բացի դրանից, ՀՀԿ-ն աջակցել է Նիկոլ Փաշինյանին սահմանադրական ճանապարհով վարչապետ ընտրվելուն», - տպագիր լրատվամիջոցների ղեկավարների հետ հանդիպմանն ասել է նա։
«Թե ինչ եղավ հետո, դա արդեն խորը վերլուծության ու զրույցի թեմա է, որի մասին մի օր առանձին կխոսենք ու փակագծեր կբացենք», - ասել է Վանեցյանը։

Pashinyan came to power in constitutional way, what happened then is topic for deep analysis: Artur Vanetsyan
Former director of the National Security Service Artur Vanetsyan said he does not agree with the claim that Nikol Pashinyan came to power in anti-constitutional way.
“I do not agree with the claim that it was anti-constitutional. In the first phase it was the demand of the people with the former authorities on behalf of Serzh Sargsyan made a decision to implement the demand of the people and resign handing the power to Nikol Pashinyan. Besides, the Republican party assisted Nikol Pashinyan in being elected Armenia’s Prime Minister in a constitutional way,” Vanetsyan told the representatives of the printed media.
“As to what happened afterwards is a topic for deep analysis and conversation which will take place separately,” Vanetsyan said, promising to open some brackets.