Իրաքում բախումների զոհերի թիվը հասել է 11-ի
Առնվազն 11 մարդ է զոհվել Իրաքի հարավում Նաջաֆ քաղաքում բախումների հետևանքով, հայտնում է Baghdadtoday պորտալը՝ հղում անելով բժշկական աղբյուրներին:
Ավելի վաղ հայտնի էր 85 վիրավորի մասին: Ըստ իրաքյան ԶԼՄ-ների՝ Աս-Սադրեյնի հրապարակում բախումներ են տեղի ունեցել ցուցարարների և ազդեցիկ շիա քաղաքական գործչի և կրոնական առաջնորդ Մուկտադա ալ-Սադրի կողմնակիցների միջև:
«Նաջաֆում տեղի ունեցած իրադարձություններից թիվը (զոհեր. խմբ.) աճել է՝ հասնելով 11-ի, հինգ հոգու ինքնությունը չի պարզվել», - ասել է պորտալի աղբյուրը:

Жертвами столкновений в Ираке стали 11 человек
По меньшей мере 11 человек погибли в результате столкновений в городе Наджаф в одноименной провинции на юге Ирака, сообщает портал Baghdadtoday со ссылкой на медицинский источник в провинции.
Ранее сообщалось о 85 пострадавших. По данным иракских СМИ, столкновения произошли на площади ас-Садрейн между демонстрантами и сторонниками влиятельного шиитского политика и религиозного лидера Муктады ас-Садра.
"Число (жертв – ред.) событий в Наджафе выросло до 11 погибших, личности пятерых не были установлены", - заявил источник портала.