ԵՏՀ նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչն առաջին աշխատանքային այցը կկատարի Հայաստան
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչը փետրվարի 7-ին աշխատանքային այց կկատարի Հայաստան:
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ այցի շրջանակներում Միխայիլ Մյասնիկովիչը երկկողմ հանդիպումներ կունենա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում նախատեսվում է քննարկել մինչև 2025 թվականը եվրասիական ինտեգրացիայի զարգացման ռազմավարական ուղղությունները, ԵԱՏՄ-ում առկա խոչընդոտները և սահմանափակումները վերացնելու մոտեցումները:

Председатель Коллегии Евразийской экономической комиссии Михаил Мясникович совершит первый визит в Армению
06/02/2020 14:23
7 февраля состоится первый рабочий визит нового председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии Михаила Мясниковича в Ереван, сообщает пресс-служба ЕЭК.
Программой визита предусмотрены двусторонние встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, вице-премьером Мгером Григоряном, президентом Армении Арменом Саркисяном, спикером парламента Араратом Мирзояном.
В ходе встреч планируется обсуждение новых подходов к развитию Евразийского экономического союза, стратегических направлений развития евразийской экономической интеграции до 2025 года, подходов к устранению препятствий на рынке ЕАЭС.