Հանրապետության ողջ տարածքում կտեղա ձյուն, առանձին հատվածներում` ինտենսիվ. Գագիկ Սուրենյան
Փետրվարի 8-ին կեսօրից հետո` դեպի երեկո, ՀՀ տարածք սկսելու է ներխուժել ցիկլոնի ցուրտ մթնոլորտային ճակատը, Facebook-ում գրել է ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը։
«Եթե այսօր և վաղը մինչև կեսօր ձյուն է տեղալու միայն լեռնային մարզերում, ապա արդեն փետրվարի 8-ին` երեկոյան ժամերին մինչև փետրվարի 9-ի առավոտ հանրապետության ողջ տարածքում կտեղա ձյուն, առանձին հատվածներում ինտենսիվ։
Լեռնային մարզերում սպասվում է բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Փետրվարի 8-ի երեկոյան, ջերմաստիճանի կտրուկ անկումով պայմանավորված, հանրապետության բոլոր ճանապարհները կպատվեն մերակասույցով։ Օդի ջերմաստիճանը հանրապետության տարածքում այսօր կլիմայական նորմայից բարձր է 10-15 աստիճանով, սակայն փետրվարի 8-11-ին աստիճանաբար կնվազի 18-20 աստիճանով», - տեղեկացրել է Գագիկ Սուրենյանը։

Cold atmosphere front to penetrate into Armenia’s territory from February 8; storm, snowfall are expected
07/02/2020 14:19
Head of Armenia’s Meteorological Center Gagik Sirunyan wrote on Facebook about the penetration of cold atmosphere front into the territory of Armenia that will result in temperature decline from February 8 afternoon.
“Today and tomorrow till the afternoon snowfall will be registered only in mountainous region, starting from evening hours of February 8 till the morning of February 9 snowfall will be registered in the whole territory of the republic, in separate sectors it will be rather intensive,” Surenyan wrote.
He said storm and low visibility will be registered in mountainous regions and due to decline of the temperature the roads there will be icy.
He stressed that the air temperature will gradually reduce from February 8 to 11 by 18-20 degrees on Celsius.