«Փաստ». Վերմիշյանի փոխարեն քննարկվում է Արմեն Ղուլարյանի թեկնածությունը
«Ինչպես հայտնի է, քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Վահագն Վերմիշյանը ձերբակալվել է առանձնապես խոշոր չափի կաշառք ստանալու համար։ Վարչապետն այս փաստը գնահատել է որպես «մի կողմից տխուր, վիրավորական, բայց մյուս կողմից՝ ուրախ իրադարձություն»։
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով՝ որպես Վերմիշյանին փոխարինող, ի թիվս այլոց, առաջին հերթին քննարկվում է քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արմեն Ղուլարյանի թեկնածությունը։ Եթե իսկապես նա նշանակվի, ապա չափազանց ուշագրավ որոշում կլինի այն առումով, որ նա, այսպես ասաշ, «նախկիններից» է։ Ղուլարյանը եղել է ՀՀԿ-ական և կուսակցությունից հեռացել է իշխանափոխությունից 5 ամիս անց։
Նա երկար տարիներ զբաղեցրել է Տավուշի մարզպետի, ապա՝ քաղաքաշինության նախարարի տեղակալի պաշտոնները։ Ի դեպ, նրա պաշտոնավարման շրջանում մամուլում պարբերաբար հրապարակվել են տվյալներ, թե Ղուլարյանի ընտանիքին տարբեր ոլորտներում (ավտոմեքենաների գազաբաշխման ճնշիչ կայանում, հացի արտադրությունում) բիզնեսներ ունի։

«Паст»: На должность главы Комитета по градостроительству обсуждается кандидатура Армена Гуларяна
Как известно председатель  Комитета по градостроительству Ваагн Вермишян задержан по обвинению в получение взятки в особо крупном размере. Премьер-министр оценил этот факт как «с одной стороны, печальное и оскорбительное, а с другой стороны –радостное событие», пишет газета «Паст».
По сведениям издания, в числе других в качестве замены Вермишяна в первую очередь обсуждается кандидатура заместителя председателя Комитета по градостроительству Армена Гуларяна. Если он действительно будет назначен на эту должность, то это станет примечательным решением, поскольку он – представитель «прежней власти». Гуларян был членом Республиканской партии Армении и покинул РПА через 5 месяцев после смены власти.
«Он долгие годы занимал пост губернатора Тавушской области, затем должность заместителя министра градостроительства. Кстати, в период его пребывания на этой должности СМИ периодически публиковали данные о принадлежащих семье Гуларяна бизнесах (производство хлеба, автомобильные газонаполнительные компрессорные станции).
Армен Гуларян родом из Иджевана и согласно нашим источникам, имеет хорошие отношения с премьер-министром», - отмечает издание.