Երթուղայինների վարորդները դադարեցրին գործադուլը՝ արտոնություններ չտրամադրելու դեպքում կրկնելու սպառնալիքով
10/02/2020 11:43
Մենք ժողովրդին շատ լավ սպասարկում ենք, ժողովրդից դժգոհ չենք։ Դժգոհ ենք «նալոգի» բարձրացումից. օրական 27 հազար դրամ մեզնից դուրս ա գալիս, որից 10 հազարը՝ վառելիքի փող, մնացածը՝ «նալոգ», լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեցին այսօր առավոտից գործադուլ հայտարարած վարորդները՝ հավելելով, որ իրենց ամսական եկամուտը այնքան քիչ է, որ նույնիսկ գծատիրոջը պարտք են մնում։
«Քաղաքապետարանի աշխատակցի հետ բանակցություններից հետո մեզ ասում են գնանք, հին պլանով քշենք։ Հիմա պայմանավորվենք, որոշենք՝ ինչ ենք անում», - ասաց վարորդներից մեկը։
Քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետը և ուղևորափոխադրող ընկերության սեփականատերն իրենց հերթին գործադուլ հայտարարած վարորդներին հորդորեցին գիծ դուրս գալ և առաջիկա 7 օրն աշխատել հին օրավարձով՝ մինչև որևէ լուծում կմտածեն։
«Լավ, ժողովրդի «խաթր» էս 7 օրը կքշենք, բայց հետո մեզ թող արտոնություն տան՝ գազի ծախսի մեջ տեղավորվենք, պլանի հարցի մեջ տեղավորվենք։ Մեր հաշվին փող չպետք ա բարձրանա», - նշեց վարորդներից մեկը։

Водители микроавтобусов временно прекратили забастовку
«Мы очень хорошо обслуживаем народ, мы не жалуемся на народ. Мы недовольны повышением "налога": мы каждый день должны платить 27 тысяч, из которых 10 тысяч – за топливо, остальное – "налог"», - заявил журналистам один из объявивших забастовку сегодня с утра водителей, добавив, что их месячный доход такой маленький, что они остаются должны работодателю.
«После переговоров с сотрудником мэрии нам сказали, идите, работайте по старому плану. Сейчас договоримся, и решим, что делать», - сказал другой водитель.
Начальник транспортного управления мэрии и собственник пассажироперевозочной компании в свою очередь призвали водителей выйти на работу, и в течение 7 дней работать по старому плану, пока будет найдено какое-нибудь решение.
«Ладно, ради народа мы эти 7 дней поработаем, но потом нам должны предоставить привилегию, чтобы мы могли решить вопрос выплаты за газ и выполнения плана. За наш счет плата не должна повышаться», - отметил один из водителей.