Քարոզչամեքենան գործի է դրվել ամենաբարձր աստիճանով. Տարոն Սիմոնյանը՝ հանրաքվեի մասին
Հանրաքվեի օրը նշանակված է, և հասարակության անդամներն իրենք են որոշում՝ գնո՞ւմ են քվեարկության, թե՞ ոչ, ինչպե՞ս են արտահայտում իրենց կարծիքը, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Տարոն Սիմոնյանը։
Դիտարկմանը, որ ՀՀ նախագահը հնարավորություն ուներ սահմանադրական փոփոխությունների մասին նախագիծն ուղարկել ՍԴ, սակայն այդ քայլին չգնաց, պատգամավորն արձագանքեց.
«Դժվարանում եմ մեկնաբանել։ Նախագահը թող ինքը մեկնաբանի իր գործողությունները։ Իհարկե, Սահմանադրությունը նրան հնարավորություն է տալիս դիմել ՍԴ, բայց նախագահը չի ընտրել այս տարբերակը։
Ինչ վերաբերում է մեր դիրքորոշմանը, դուք այն տեսաք քվեարկության ժամանակ։ Խմբակցության հատուկ նիստ ենք գումարելու, քննարկելու ենք, ինչպես պետք է վարվենք մինչև հանրաքվեն։ Նիստի օրն այս պահին չգիտեմ», - ասաց նա։
Ճշգրտող հարցին՝ «Լուսավոր Հայաստա՞նն» է ղեկավարելու «Ոչ»-ի շտաբը, Տարոն Սիմոնյանը պատասխանեց՝ դեռ պետք է մտքեր փոխանակեն։
«Քարոզչությունը ոչ միայն մեկնարկել է, այլև պարոն Փաշինյանը հայտարարությամբ հանդես է եկել. ֆեյսբուքյան էջով համապատասխան հայտարարություն եղավ։ Սա նշանակում է, որ քարոզչամեքենան գործի է դրվել ամենաբարձր աստիճանով», - ասաց նա։

Агитационная машина запущена на самом высоком уровне – Тарон Симонян о референдуме
В Армении уже назначена дата референдума и граждане сами должны решить, голосовать или не голосовать, какое мнение выразить, заявил сегодня в беседе с журналистами депутат фракции «Светлая Армения» Тарон Симонян.
На замечание о том, что у президента Армении была возможность отправить в Конституционный суд проект об изменениях в Конституцию, однако он не пошел на этот шаг, депутат ответил:
«Я затрудняюсь комментировать. Пусть президент сам прокомментирует свои действия. Конечно, Конституция Армении предоставляет ему возможность обратиться в Конституционный суд, но президент не выбрал этот вариант».
«Что касается нашей позиции, то вы ее видели во время голосования. Фракция созовет специальное заседание, мы обсудим наши действия до референдума. Дата проведения заседания пока мне неизвестна», - сказал Тарон Симонян.
На уточняющие вопрос, собирается ли фракция «Светлая Армения» возглавить штаб «Нет», Тарон Симонян отметил, что пока состоялся лишь обмен мнениями.
«Агитация не только началась, но и господин Пашинян выступил уже с заявлением –  соответствующее заявление было сделано в Facebook. Это значит, что агитационная машина запущена на самом высоком уровне», - заявил депутат.