Պուշկինի անվան թիվ 8 դպրոցում 1866 աշակերտից բացակա է 1421-ը. Անի Խաչատրյան
Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամ Անի Խաչատրյանն իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացրել է, որ դպրոցներում աշակերտների հաճախելիությունը կրկնակի նվազել է։
«Նիկոլ Աղբալյանի անվան թիվ 19 հիմնական դպրոցի 1378 աշակերտից բացակա է 727-ը։
Ալեքսանդր Պուշկինի անվան թիվ 8 դպրոցում 1866 աշակերտից բացակա է 1421-ը...», - գրել է Անի Խաչատրյանը։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը Facebook-ում գրել էր.
«Այս օրերի ընթացքում մենք ստանում ենք հաղորդագրություններ, որոնցում մեր քաղաքացիներն անհանգստություն են հայտնում ուսումնական հաստատություններում, հատկապես՝ դպրոցներում, հնարավոր համաճարակների բռնկման վերաբերյալ:
Ամենօրյա կապ պահելով առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի հետ՝ արձանագրել եմ, որ համաճարակային ֆոնի կտրուկ փոփոխություններ չեն նկատվել»։

1,421 students out of 1,866 attending Alexander Pushkin N8 school do not go to school: Luys faction member
10/02/2020 14:29
Member of Luys faction of Yerevan Council of Elders Ani Khachatryan has informed via her Facebook post that the number of students attending schools has twice reduced.
“Over 727 students out of 1,378 attending Nikol Aghbalyan school N19 are not going to school. 1,421 students out of 1,866 attending Alexander Pushkin N8 school are absent,” Ani Khachatryan wrote.
Earlier minister of science, education, culture and sport Araryik Harutyunyan wrote on Facebook that they keep permanent contact with healthcare minister Arsen Torosyan and registered no sharp changes on the background of pandemic outbreaks.