Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավը կմեկնարկի փետրվարի 17-ից
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հաստատել է ապրիլի 5-ին կայանալիք Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի կազմակերպման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցը:
Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի նախընտրական քարոզարշավը կմեկնարկի փետրվարի 17-ից, այսօրվա նիստում հայտարարեց ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը։
«Ընտրական օրենսգրքի ու հանրաքվեի մասին օրենքի համաձայն՝ մշակվել է ժամանակացույց: Համաձայն հանրաքվեի մասին օրենքի՝ հանրաքվեի քարոզչությունը մեկնարկում է հանրաքվե նշանակելու մասին նախագահի հրամանագրի պաշտոնական հրապարակումից հետո 7-րդ օրը և ավարտվում հանրաքվեից մեկ օր առաջ, ինչը նշանակում է, որ փետրվարի 17-ից կմեկնարկի նախընտրական քարոզչության փուլը», - ասաց ԿԸՀ նախագահը:

Constitutional referendum campaign to launch from February 17: CEC
The Central Election Commission has confirmed the timeframe of organization and conduction of the referendum on Constitutional amendments scheduled for April 5.
CEC chairman Tigran Mukuchyan stated at the session today that the campaign will launch from February 17.
He said according to the law about Referendum, the campaign launches on the 7th day after official publication of the president’s decree and ends a day before the referendum.
The Constitutional referendum aims at ceasing the tenure of the Constitutional Court chairman Hrayr Tovmasyan and six judges.