Հորդառատ անձրևները հեղեղումների են հանգեցրել Սան Պաուլոյի փողոցներում
Հորդառատ անձրևները, որոնք  կիրակի երեկոյան համատարած սկսվել են Բրազիլիայի ամենամեծ բնակչությունն ունեցող քաղաքում՝ Սան Պաուլոյում, հանգեցրել են հեղեղումների փողոցներում և սողանքների, հաղորդել է Բրազիլիայի G1 պորտալը:
Հաղորդվում է, որ մեկ օրում տեղացած անձրևների մակարդակն ամենաբարձրն է դարձել վերջին 37 տարվա ընթացքում փետրվարին արձանագրվածներից: Տեղատարափների հետևանքով Տիետե և Պինեյրոս գետերը դուրս են եկել ափերից, ինչը տեղի չէր ունեցել 2016 թվականից ի վեր: Անձրևները և դրանցից առաջացած հեղեղումները հանգեցրել են հասարակական տրանսպորտի աշխատանքի խախտման: Որոշ երթուղիներ ընդհատումներով կգործեն նաև երեքշաբթի:

Мощные ливни привели к наводнениям на улицах Сан-Паулу
Проливные дожди, обрушившиеся на самый населенный город Бразилии Сан-Паулу с вечера воскресенья, привели к наводнениям на улицах и оползням, сообщает бразильский портал G1.
Согласно данным портала, уровень выпавших за сутки осадков стал самым высоким, зафиксированным в феврале, за последние 37 лет. В результате ливней реки Тиете и Пинейрос вышли из берегов, чего не происходило с 2016 года.
"С 3.00 утра в некоторых частях города выпала половина того, что прогнозировалось на февраль, из-за чего реки Тиете и Пинейрос вышли из берегов", - приводит портал слова мэра города Бруно Ковас.
Дожди и вызванные ими наводнения привели к нарушению работы общественного транспорта. Некоторые линии будут функционировать с перебоями и во вторник.