Ես ու մեր կուսակցության անդամներ ստանում ենք նամակներ, խոսքը կոնկրետ սպառնալիքի մասին է. Մարուքյան
Քաղաքական գործիչը հրապարակային հայտարարում է, որ սպառնալիքներ է ստանում, ու ոչ մի իրավապահ մարմին չի հետաքրքրվում, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
«Ատելության գեներացիա է տեղի ունենում երկրում: Ես ու մեր կուսակցության անդամներ ստանում ենք նամականեր, խոսքը կոնկրետ սպառնալիքի մասին է: Ես այդ մասին գրառում եմ արել, որևէ իրավապահ մարմին չի կապվել՝ հասկանալու, թե ինչի մասին է խոսքը, զրո արձագանք իրավապահ մարմիններից: Այսինքն, նորմալ է, որովհետև ատելության գեներացիան իշխանություններից է եղել, ինչու իշխանությունը պիտի աձագանքի դրան: Ես հաղորդում եմ ներկայացրել գլխավոր դատախազին», - ասաց Մարուքյանը՝ հավալելով.
«Ինձ զարմացնում է, որ քաղաքական գործիչը հրապարակային հայտարարում է, որ սպառնալիքներ է ստանում և ոչ մի իրավապահ մարմին չի հետաքրքրվում»:
Մարուքյանը նաև նշեց, որ Վանաձորի քաղաքապետարանում աուդիտ է անցկացվում, որի նպատակն է ճշտել, թե հիմնարկներում ովքեր են ԼՀԿ-ից:
«Հստակ քաղաքական պատվեր է իջեցված՝ ճշտելու Վանաձորի հիմնարկներում քանի ԼՀԿ աշխատող կար», - ասաց Մարուքյանը:

Politician publicly states about receiving threats while no law enforcement body responds to it, head of Bright Armenia faction Edmon Marukyan told the reporters today.
“Hatred is being generated in the country. I and my party mates are getting letters, I am speaking of concrete dirty threats. I have written about it and no law enforcement body representative established contact with me to understand what I am talking about, zero response from law enforcement bodies. It appears that it is regular because the hatred is being generated by the authorities so why they should respond to it,” Marukyan said, adding that he has applied to the prosecutor general.
Marukyan also said an audit is being conducted at Vanadzor Municipality aimed at clarifying who of the employees are from the Bright Armenia party.
“It is a clear order to clarify how much employees at Vanadzor institutions are from Bright Armenia party,” he said.