Փոխանցումները եղել են, մինչև փետրվարի 15-ը մանկավարժներն աշխատավարձ կստանան. ԿԳՄՍ նախարարի խոսնակ
Դպրոցների մեծ մասում արդեն իսկ աշխատավարձ ստացել են, իսկ եթե կան դպրոցներ, որտեղ ուսուցիչներն աշխատավարձ չեն ստացել, աշխատանքային օրենսգրքով սահմանված կարգով մինչև փետրվարի 15-ը կստանան, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԿԳՄՍ նախարարի մամուլի խոսնակ Անժելա Կժդրյանը՝ արձագանքելով դպրոցներում մանկավարժների աշխատավարձերի ուշացման վերաբերյալ հարցին։
«Խնդիրը համատարած չէ, մենք ունենք թեժ գիծ, որին սովորաբար նման դեպքերում ունենում ենք շատ զանգեր։ Այս դեպքում ավելի շատ լրատվամիջոցներ են մեզ դիմում այդ հարցով, քան զանգեր ենք ստանում թեժ գծով։ Այսինքն՝ համատարած բնույթ չի կրում, առանձին դեպքեր են, ու առանձին դեպքերի պարագայում չեմ կարող ընդհանուր մեկնաբանություն տալ, թե ինչու է այդպես», - ասաց Անժելա Կժդրյանը։
Հարցին, թե բոլորի փոխանցումները եղե՞լ են, ԿԳՄՍ նախարարի մամուլի խոսնակը պատասխանեց.
«Փոխանցումները եղել են, շուտով, մինչև փետրվարի 15-ը բոլորը կստանան իրենց աշխատավարձերը»։
Հիշեցնենք՝ Aysor.am-ի խմբագրություն դիմած ուսուցիչներն ահազանգել էին, որ փետրվարի 12-ի դրությամբ աշխատավարձ չեն ստացել։

The majority of the schools have received salaries but if there are schools where teachers have not received them yet, they will get salaries till February 15, in a set period of time, Education ministry spokesperson Anzhela Kzhdiryan told Aysor.am.
“It is not a widespread issue. We have a hot line to which we receive calls in such cases. In this case mass media representatives apply to us with this issue more than we receive calls to the hot line,” she said.
Asked whether the ministry has transferred the money, the spokesperson said, “The transfers were made and soon, till February 15, all will receive their salaries.”
We have reported earlier that a number of teachers applied to Aysor.am, saying that as of February 12 they have not received their salaries.