Գործարար Էնդրյու Յանգը լքել է ԱՄՆ նախագահական մրցավազքը
Գործարար Էնդրյու Յանգը հրաժարվել է ԱՄՆ նախագահական մրցավազքին Դեմոկրատական կուսակցությունից իր հետագա մասնակցությունից:
«Այսօր ես հայտարարում եմ, որ դադարեցնում եմ իմ նախագահական քարոզարշավը»,- հայտարարել է Յանգը Նյու Հեմփշիրում: Հեռարձակումը վարում էր CNN հեռուստաալիքը:
Ըստ նրա՝ պարզ է դարձել, որ ինքը չի հաղթի ընտրություններում: «Ես այսօր կանգնած եմ ձեր առջև և ասում եմ, որ, չնայած նրան, որ մենք չենք չհաղթել այս ընտրություններում, մենք միայն նոր ենք սկսում»,- ավելի ուշ գրել էր Յանգը թվիթերյան իր էջին:
New York Times թերթը նշում է, որ գործարարը չի նշել, թե ինչով է մտադիր զբաղվել մրցավազքից դուրս գալուց հետո, սակայն բացասական չի պատասխան չի տվել հարցին Նյու Յորքի քաղաքապետի պաշտոնին հավանական առաջադրման հարցին: «Ես ոչինչ չեմ բացառում»,- պատասխանել է Յանգը համապատասխան հարցին:
Այժմ նախագահական մրցավազքին կմասնակցի 9 դեմոկրատ: Մրցավազքից դուրս գալու մասին հայտնել էր նաեւ սենատոր Մայքլ Բենեթը:

Предприниматель Эндрю Янг вышел из президентской гонки в США
Предприниматель Эндрю Янг отказался от дальнейшего участия в президентской гонке в США от Демократической партии.
"Сегодня я объявляю, что я прекращаю свою президентскую кампанию", - заявил Янг в Нью-Гэмпшире. Трансляцию вел телеканал CNN.
По его словам, стало понятно, что он не одержит победу в выборах.
"Я стою перед вами сегодня и говорю, что, несмотря на то, что мы не выиграли эти выборы, мы только начинаем", - позже сообщил Янг в Twitter.
Газета New York Times отмечает, что бизнесмен не уточнил, чем намерен заниматься после выхода из гонки, однако он не ответил негативно на вопрос о возможном выдвижении в мэры Нью-Йорка.
"Я ничего не исключаю", - ответил Янг на соответствующий вопрос.
Теперь в президентской гонке будут участвовать девять демократов, о своем отказе от гонки также сообщил сенатор Майкл Беннет.