Վահագն Վերմիշյանի գործով մեղադրանք է առաջադրվել ևս 6 անձի. 3-ը կալանավորվել են
ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Վահագն Վերմիշյանին առաջադրված՝ կաշառք ստանալու վերաբերյալ քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել ևս 6 անձի։
«Դատարանի որոշման հիման վրա նրանցից երեքի նկատմամբ խափանման միջոց է կիրառվել կալանավորումը՝ 2 ամիս ժամանակով»,-Aysor.am-ին հայտնեցին ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից։
Փետրվարի 10-ին Վահագն Վերմիշյանը կալանավորվեցձերբակալվել էր փետրվարի 5-ին։  Վերմիշյանը մեղադրվում է խոշոր չափի կաշառք ստանալու մեջ։ Ինքը՝ Վերմիշյանը, խոստովանել է, որ կաշառք է ստացել։
Վահագն Վերմիշյանը Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահի պաշտոնում նշանակվեց 2019 թվականի մարտի 21-ին։
«Որոշել եմ աշխատել իմ հայրենիքի համար», - նշանակման օրը Կառավարության նիստում ասել էր Վերմիշյանը։
Փետրվարի 6-ի կառավարության նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել էր Վերմիշյանի դեպքին՝ ընդգծելով, թե «սա մի կողմից տխուր, վիրավորական, բայց մյուս կողմից ուրախ իրադարձություն է»։

По делу Ваагна Вермишяна предъявлены обвинения еще 6 лицам, трое – арестованы
В рамках уголовного дела по факту получения взятки в отношении председателя Комитета по градостроительству Ваагна Вермишяна обвинения предъявлены еще 6 лицам.
«На основании решения суда в отношении троих из них применена мера пресечения в виде заключения под стражу на 2 месяца», - сообщили Aysor.am в пресс-центре Службы национальной безопасности.
Напомним, Ваагн Вермишян был задержан 5-го февраля. Он обвиняется в получении взятки в особо крупном размере. Сам Вермишян признался в получении взятки.
Ваагн Вермишян был назначен на должность председателя Комитета по градостроительству 21 марта 2019 года.
«Я решил работать для своей Родины», - заявил на заседании правительства Армении в день назначения Ваагн Вермишян.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства 6 февраля обратился к факту задержания Ваагна Вермишяна, отметив, что «с одной стороны, это печальное и оскорбительное, а с другой стороны – радостное событие».