Թե՛ ԽՍՀՄ-ում, թե՛ ԳԴՀ-ում ԼԳԲՏ լինելը քրեական հանցագործություն էր, ո՛չ Բրեժնևը, ո՛չ Խոնեկերը ԼԳԲՏ չեն եղել. Փաշինյանը լուսանկար է հրապարակել
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը լուսանկար է հրապարակել Բեռլինյան պատի ֆոնին:
«Բեռլինի պատը թանգարանային նմուշ է այլևս, նկարվելու տեղ, բայց հին ու նոր ժամանակների գործող սահման», - նշել է նա:
«Հ.Գ. Նկարում ԽՄԿԿ առաջին քարտուղար Լեոնիդ Բրեժնևը և Գերմանիայի դեմոկրատական հանրապետության ղեկավար Էրիխ Խոնեկերը:
Սա իրական, պատմական հայտնի լուսանկարի արտապատկեր է՝ Խոնեկերի և Բրեժնևի պաշտոնական հանդիպումից: Բրեժնևը այսպես էր ողջունում իր ամենահարգելի գործընկերներին:
Նկարը կապ չունի ԼԳԲՏ թեմայի հետ: Թե՛ ԽՍՀՄ-ում, թե՛ ԳԴՀ-ում ԼԳԲՏ լինելը քրեական հանցագործություն էր: Ո՛չ Բրեժնևը, ո՛չ Խոնեկերը ԼԳԲՏ չեն եղել», - գրել է Փաշինյանը:

Ни Брежнев, ни Хонеккер не были представителями ЛГБТ – Никол Пашинян
Находящийся с рабочим визитом в Германии премьер-министр Армении Никол Пашинян опубликовал на своей странице в социальной сети Facebook селфи на фоне Берлинской стены.
«Берлинская стена – ныне музейный экспонат, место для фотографирования, но вместе с тем – действующая граница между старыми и новыми временами», - отметил Никол Пашинян.
«P.S. На фото – первый секретарь ЦК КПСС Леонид Брежев и руководитель ГДР Эрих Хонеккер.
Это копия реальной, известной исторической фотографии с официальной встречи Брежнева и Хонеккера. Брежнев так приветствовал своих самых уважаемых коллег.
Фото не имеет отношения к теме ЛГБТ. Как в СССР, так и в ГДР принадлежность к ЛГБТ была уголовным преступлением. Ни Брежнев, ни Хонеккер не были представителями ЛГБТ», - написал премьер-министр.