Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի Հանրապետության վարչապետին` Պետականության օրվա առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի Հանրապետության վարչապետ Անա Բրնաբիչին՝ Պետականության օրվա առթիվ:
«Ջերմորեն շնորհավորում և անկեղծ բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Սերբիայի բարեկամ ժողովրդին Պետականության օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանը բարձր է գնահատում բարեկամ Սերբիայի հետ հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու ընդլայնումը, որոնց խթանող ուժն են մեր ընդհանուր պատմությունը, միմյանց նկատմամբ փոխադարձ հարգանքը և վստահությունը:
Վստահ եմ, որ Հայաստանի Հանրապետությունում Սերբիայի դեսպանության բացումը և մեր երկրների միջև մուտքի արտոնագրային ռեժիմի վերացումը նոր շունչ ու որակ կհաղորդեն հայ-սերբական փոխգործակցությանը:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և բեղմնավոր գործունեություն, իսկ սերբ բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Сербии по случаю Дня государственности
15/02/2020 13:23
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Сербия Ане Брнабич по случаю Дня государственности, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Сердечно поздравляю и направляю искренние пожелания Вам и дружественному народу Сербии по случаю Дня государственности.
Армения высоко ценит продолжительное развитие и расширение отношений с дружественной Сербией, движущей силой которых являются наша общая история, взаимное уважение и доверие друг к другу.
Уверен, что открытие посольства Сербии в Республике Армения и отмена визового режима между нашими двумя государствами придадут новый импульс и качество армяно-сербскому взаимодействию.
Желаю Вам крепкого здоровья и плодотворной работы, а дружественному сербскому народу – мира и процветания», - говорится в послании премьер-министра Армении.