Զինծառայողների մահվան դեպքերի առթիվ քննվող քրգործերով կազմված քննչական խմբերը գործուղվել են կայազորային քննչական բաժին. ՔԿ
15/02/2020 13:32
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի հանձնարարությամբ՝ զինծառայողների մահվան դեպքերի առթիվ քննվող քրեական գործերով կազմված քննչական խմբերը գործուղվել են կայազորային քննչական բաժին։
ՔԿ-ից հայտնում են, որ վերջին օրերին բանակում արձանագրված մահվան դեպքերի կապակցությամբ՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության պետի տեղակալ Ա.Ասլանյանը, ԶՔԳՎ հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչության պետի տեղակալներ Ա.Մովսիսյանը և Ա.Սարգսյանը, նույն վարչության ՀԿԳ ավագ քննիչ Ս.Գասպարյանը և ՀԿԳ քննիչ Գ.Ավետիսյանը 14.02.2020թ. գործուղվել են կայազորային քննչական բաժին:
ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչության պետի հրամանով կազմվել են քննչական խմբեր, 2020թ. փետրվարի 12-ին՝ կրտսեր սերժանտ Տիգրան Մխոյանի և շարքային Տիգրան Մանվելյանի մահվան դեպքերի առթիվ քննվող քրեական գործերը ընդուվել են վարույթ, կատարվում է նախաքննություն:

СК Армении: Следственные группы, расследующие уголовные дела по фактам смерти военнослужащих, командированы в гарнизонный следственный отдел
15/02/2020 14:35
По поручению председателя Следственного комитета Армении, следственные группы, созданные по уголовным делам, возбужденным по фактам смерти военнослужащих, командированы в гарнизонный следственный отдел, сообщает пресс-служба СК Армении.
В связи с зарегистрированными в последние дни в армии случаями смерти военнослужащих, 14 февраля 2020 года в гарнизонный следственный отдел командированы заместитель начальника Главного военного следственного управления  Следственного комитета Армении А.Асланян, заместители начальника управления по расследованию особо важных дел ГВСУ А.Мовсисян и А.Саркисян, старший следователь ГВСУ С.Гаспарян и следователь этого же управления Г.Аветисян.
Приказом начальника Главного военного следственного управления СК Армении сформированы следственные группы, приняты в производство уголовные дела по фактам смерти 12 февраля 2020 года младшего сержанта Тиграна Мхояна и рядового Тиграна Манвеляна, ведется следствие.