Ամբողջ Չինաստանից ավելի քան 25 հազար բժիշկ է ժամանել Հուբեյ
Ամբողջ Չինաստանից ավելի քան 25 հազար բժիշկ է ժամանել Հուբեյ՝ նոր կորոնավիրուսի պատճառով առաջացած թոքաբորբի դեմ պայքարում իրենց գործընկերներին օգնելու համար, հայտարարել է պետական առողջապահության հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, Հուբեյի նահանգային կուսակցության մշտական հանձնաժողովի անդամ Վան Հեշենը:
«Առայժմ գոյություն ունի 217 բժշկական թիմ, որից 25.633 բուժաշխատող ուղարկվել է Հուբեյ նահանգ՝ բժշկական օգնություն ցուցաբերելու համար: Այս ցուցանիշը չի պարունակում բանակի կողմից ուղարկված ռազմական բժիշկների մասին տվյալներ», -ասել է նա:

В Хубэй прибыли более 25 тысяч медиков со всего Китая
Более 25 тысячи медиков со всего Китая прибыли в провинцию Хубэй для помощи своим коллегам в борьбе со вспышкой пневмонии, вызванной новым типом коронавируса, сообщил на пресс-конференции замглавы госкомитета по здравоохранению, член постоянного комитета парткома провинции Хубэй Ван Хэшэн.
"К настоящему моменту уже 217 медицинских бригад, в составе которых 25 633 медицинских работника, направлены в провинцию Хубэй для оказания медицинской помощи. Эта цифра не включает военных врачей, направленных армией", — сообщил он.
Из общего числа медиков в город Ухань направлены 20 374 медработника в составе 181 медицинских бригады.