«Հրապարակ». Ռեյտինգայինով ընտրված պատգամավորները պետք է իրենց ընտրողներին բացատրեն՝ «սա Նիկոլ Փաշինյանի լինել-չլինելու հանրաքվեն է»
18/02/2020 09:35
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ապրիլի 5-ին կայանալիք Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավը պաշտոնապես մեկնարկեց երեկ։ «Այո»-ի ճամբարում արտաքուստ լռություն էր, կիրակի ՔՊ վարչության նիստում որոշել են բացահայտ քայլ չանել, քանի դեռ չի ձևավորվել «ոչ»-ի ճակատը, որ հասկանան՝ ինչ մարտավարություն որդեգրեն։
Սակայն որոշվել է ռեյտինգայինով ընտրված պատգամավորներին պատվիրակել մարզային հանդիպումները, որ գնան, իրենց ընտրողներին բացատրեն՝ «սա Նիկոլ Փաշինյանի լինել-չլինելու հանրաքվեն է»։ Երեկ նույնպես խմբակցության նիստ է հրավիրվել և պատգամավորներին ասվել է, որ հնարավորինս զգույշ լինեն իրենց հայտարարություններում, ավելի շատ գործեն, քան խոսեն։ Իսկ «ոչ»-ի ճակատը կձևավորվի այսօր։ Ճակատում ներգրավված են բացառապես իրավաբաններ, համակարգողն «Իրավական ուղի» ՀԿ նախագահ Ռուբեն Մելիքյանն է»:

«Грапарак»: Депутаты должны объяснить своим избирателям, что «вопрос референдума – быть или не быть Николу Пашиняну»
18/02/2020 10:58
Газета «Грапарак» пишет, что вчера официально стартовала агитационная кампания в связи с референдумом по конституционным изменениям, назначенным на 5 апреля. В штабе «Да» царит внешнее молчание, в воскресенье на заседании совета правления партии «Гражданский договор» решено не предпринимать демонстративных шагов до тех пор, пока не сформирован фронт «Нет», чтобы понять какую тактику взять на вооружение.
«Однако принято решение отправить на областные встречи избранных по рейтинговой системе депутатов, чтобы пошли и объяснили своим избирателям – «вопрос этого референдума – быть или не быть Николу Пашиняну». Вчера было созвано также заседание фракции и депутатам сказано быть максимально осторожными в своих заявлениях, больше действовать, чем говорить. А фронт «Нет» будет сформирован сегодня. В него вовлечены исключительно юристы, координатор фронта – председатель общественной организации «Правовой путь» Рубен Меликян», - пишет газета.