«Իրատես». Անափիոսյանի տնից գողերը տարել են հարյուրհազարավոր դոլարներ, որոնց ծագման «գաղտնիքն» էլ հայտնի է դարձել Փաշինյանին
18/02/2020 09:40
«Իրատես» թերթը գրում է. «ԿԳՄՍ փոխնախարար Արևիկ Անափիոսյանի տան գողոնը բավականին ապշեցնող, միաժամանակ տպավորիչ է եղել, ինչն էլ հենց դարձել է նրա հրաժարականի հիմնական պատճառը։ Որոշ աղբյուրների փոխանցմամբ, նրա տնից գողերը տարել են հարյուրհազարավոր դոլարներ, որոնց ծագման «գաղտնիքն» էլ հայտնի է դարձել իշխանություններին, մասնավորապես Նիկոլ Փաշինյանին։
Ըստ օդում կախված լուրերի` կապ է ունեցել ԿԳՄՍ-ին տրված գրանտների հետ: Առերևույթ դրսում սովորելու պատրվակով փոխնախարարի պաշտոնը թողած Անափիոսյանի «թասիբին» կանգնել են սորոսականները, որոնք ամեն ինչ արել են, որ վերջինս «անպայման» մեկնի արտասահման` «կրթություն» ստանալու։ Ուժային կառույցների վրա աչք տնկած սորոսական համայնքը չէր ցանկացել, որ սկանդալը ջրի երես դուրս գա, և առանց այն էլ Հայաստանում իրենց վարկաբեկված անունը ևս մեկ սկանդալով հայտնի դառնա»:

«Иратес»: Воры унесли из квартиры Аревик Анапиосян сотни тысяч долларов, «тайна» происхождения которых стала известна Николу Пашиняну
18/02/2020 11:29
Газета «Иратес» пишет, что краденые вещи из квартиры заместителя министра образования, науки, культуры и спорта Аревик Анапиосян были не только ценными, но и довольно поразительными и впечатляющими, что стало основной причиной ее отставки. Как предают некоторые источники, воры унесли из ее квартиры сотни тысячи долларов, «тайна» происхождения которых стала известна властям, в частности Николу Пашиняну.
Согласно висящим в воздухе сведениям, эти деньги связаны с полученными министерством образования, науки, культуры и спорта грантами. За «честь» покинувшей должность замминистра под предлогом учебы заграницей Аревик Анапиосян заступились соросовцы, которые сделали все, чтобы она уехала «на обучение» за границей. Соросовская община, держащая в центре внимания силовые структуры, не хотела, чтобы скандал вышел на поверхность, и дискредитированное в Армении их имя вновь оказалось в центре скандала.