Ավստրալիան կորոնավիրուսի դեմ պայքարին 1,3 մլն դոլար է նվիրաբերելու
Ավստրալիայի կառավարությունը 2 մլն ավստրալական դոլար (1,3 մլն ԱՄՆ դոլար) է տրամադրելու կորոնավիրուսի նոր տեսակի դեմ պատվաստանյութի մշակման համար, նշված է երկրի վարչապետ Սքոթ Մորիսոնի կայքում հրապարակված հաղորդագրության մեջ:
«Մեր կառավարության առաջնահերթությունն է Ավստրալիայի բնակիչների անվտանգության ապահովումը, և այս 2 մլն դոլարը կօգնի կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի մշակմանը», - նշված է հաղորդագրության մեջ:
Ավստրալիայի տարածքում այս պահին հաստատված է կորոնավիրուսով վարակման 185 դեպք: Դրանից բացի, վիրուսը հայտնաբերվել է ավելի քան 20 ավստրալացիների մոտ, որոնք գտնվում էն Ճապոնիայում Diamond Princess զբոսանավում:

Австралия пожертвует $1,3 миллиона на борьбу с коронавирусом
Правительство Австралии выделит 2 миллиона австралийских долларов (1,3 миллиона долларов США) на разработку вакцины против нового типа коронавируса, сообщается в заявлении на сайте премьер-министра страны Скотта Моррисона.
"Приоритетом нашего правительства является обеспечение безопасности жителей Австралии, и эти два миллиона долларов помогут в разработке вакцины от коронавируса", - говорится в заявлении.
На данный момент на территории Австралии подтверждены 15 случаев заражения коронавирусом. Кроме того, вирус был обнаружен более чем у 20 австралийцев, находящихся на круизном лайнере Diamond Princess в Японии.