«Ժողովուրդ». Դռնեդուռ են ընկնելու և մարդկանց բացատրեն, որ «այո»-ն հեղափոխության շարունակությունն է
«Ժողովուրդ» օրաթերթին մանրամասներ են հայտնի դարձել սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի «Այո»-ի շտաբի առաջիկա անելիքների մասին: Ինչպես հայտնի է՝ ապրիլի 5-ին կայանալիք սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավը մեկնարկել է փետրվարի 17-ից, սակայն մինչև այսօր քարոզչության ոչ մի կողմ ըստ էության քարոզչություն չի իրականացնում: Թերթի տեղեկություններով, «Այո»-ի կողմ հանդիսացող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը որոշել է մի քանի փուլի բաժանել իր գործունեությունը:
Ըստ թերթի տեղեկությունների, պլանավորված է առաջիկա օրերին պասիվ, ոչ հրապարակային գործունեություն իրականացնել, այսինքն առաջին հերթին շտաբեր ձևավորել: Քանի որ հանրաքվե անցկացնելու որոշումն հապշտապ է եղել, շատ կազմակերպչական հարցեր մինչև այժմ լուծված չեն և այս պահին շտաբի անդամները լծված են այդ աշխատանքները կանոնակարգելով: Երկրորդ փուլում արդեն «Այո»-ի շտաբը պատրաստվում է ասուլիս անցկացնել՝ շտաբի պետ Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ, և ներկայացնել իրենց ծրագիրը: Եվ արդեն երրորդ փուլով էլ սկսվելու է ակտիվ շրջանը, որը կլինի փետրվարի 25-ին կայանալիք դրամահավաք-երեկոյից հետո:
Հրահանգված է բոլորին մասնակցել դրամահավաք երեկոյին, որը դարձյալ կկայանա Դվին հյուրանոցում: Թերթի տեղեկություններով, դրամահավաքին մասնակցելու է նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Պլանավորված է, որ նա շատ ակտիվ է լինելու և մյուս թիմակիցների հետ քարոզարշավ է անելու: Բոլոր քարոզիչները դռնեդուռ են ընկնելու և բացատրեն մարդկանց, որ հեղափոխության շարունակությունն է «այո»-ն: Թերևս առաջիկա օրերին իշխող թիմի կողմից իրականացվող կազմակերպչական աշխատանքները վերջնականապես կավարտվեն:

«Жоховурд»: Собираются ходить по домам и объяснять людям, что «да» – это продолжение революции
Газета «Жоховурд» сообщает со ссылкой на свои источники о подробностях предстоящих действий штаба «Да» в связи с референдумом по конституционным изменениям. Как известно, агитационная кампания в связи с  предусмотренным 5 апреля референдумом по конституционным изменениям стартовала 17 февраля, однако ни одна их сторон пока не проводит агитацию.
По сведениям издания, партия «Гражданский договор, которая является стороной агитации «Да», решила разделить свою деятельность на несколько этапов. В ближайшие дни планируется осуществлять пассивную, непубличную деятельность, то есть сформировать в первую очередь штабы. Поскольку решение о проведении референдума было принято поспешно, многие организационные вопросы до сих пор не решены и в данный момент члены штаба занимаются систематизацией этих работ.
Уже на втором этапе штаб «Да» собирается провести пресс-конференцию во главе с начальником штаба Суреном Папикяном и представить свою программу. На третьем этапе начнется активная фаза, которая стартует с мероприятия по сбору пожертвований 25 февраля.
Всем поручено участвовать в мероприятии по сбору пожертвований, которое опять состоится в гостинице «Двин». По сведениям издания, в сборе пожертвований примет участие премьер-министр Армении Никол Пашинян. Планируется также, что он проявит активность и будет проводить агитацию вместе с другими членами команды. Все агитаторы будут ходить по домам и объяснять людям, что «да» – это продолжение революции. Пожалуй, организационные работы правящей политической команды завершатся окончательно в ближайшие дни.