ՀՀ վարչապետի ու Ադրբեջանի նախագահի հանդիպումները դրական զարգացումներ են. Լայչակ
Ամեն անգամ, երբ հանդիպում եմ ՀՀ ԱԳ նախարարին, մեր քննարկումների մաս է կազմում Լեռնային Ղարաբաղը, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սլովակիայի արտաքին և եվրոպական գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակը։
Նա ասաց, թե Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների, ՀՀ վարչապետի ու Ադրբեջանի նախագահի հանդիպումները դրական զարգացումներ են։
«Որովհետև շատ կարևոր է, որ առաջնորդներն ու ԱԳ նախարարները հանդիպեն ու քննարկնեն, թե ինչպես առաջ տանեն հարցի լուծումը», - ասաց նա։
Լայչակն ընդգծեց՝ Սլովակիան լիովին սատարում է հանգուցալուծման գործընթացին։
«Մենք լրիվ վստահում են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների աշխատանքին, շատ սերտորեն աշխատել ենք նրանց հետ անցած տարի», - ասաց նա։

Issue of Nagorno Karabakh is part of discussions during every meeting with Armenia’s Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan, Foreign Minister of Slovakia Miroslav Lajčák said today at a joint news conference with Armenia’s FM in Yerevan.
He stressed that the meetings between Armenian and Azerbaijani foreign ministers and leaders register positive developments.
“It is very important for the leaders and foreign ministers to meet and discuss how to proceed with the solution of the issue,” he said.
Lajčák stressed that Slovakia fully supports the process of settlement of the conflict.
“We fully trust the efforts of the OSCE Minsk Group co-chairs, we have closely worked with them last year,” he said.