ՀՀ-ում իրականացվող անարդարությունները, ապօրինություններն ու քաղաքական հակառակորդների հետապնդման փորձերը դատապարտված են ձախողման. ՀՀ 3-րդ նախագահի գրասենյակ
25/02/2020 20:16
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակը հայտարարություն է տարածել.
«ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակը երախտագիտություն է հայտնում ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հազարավոր աջակիցներին՝ Սերժ Սարգսյանին առաջադրված շինծու մեղադրանքով այսօր մեկնարկած դատավարությանը, չնայած անբարենպաստ եղանակային պայմաններին, ներկա գտնվելու և, ըստ էության, քաղաքական հետապնդման ենթարկվող պետական, քաղաքական գործչին, Արցախի հերոսին իրենց ներկայությամբ սատարելու, հրապարակային աջակցություն հայտնելու համար:
Շնորհակալություն ենք հայտնում նաև Հայաստանում, Արցախում և արտերկրում բնակվող մեր այն բազմահազար հայրենակիցներին, ովքեր իրենց հեռախոսազանգերով, գրասենյակ ուղարկած բազմաթիվ նամակներով դատապարտում են Հայաստանում ներկայիս իշխանությունների օրոք իրականացվող հերթական քաղաքական հետապնդումը և անվերապահ աջակցություն հայտնում ՀՀ երրորդ նախագահին:
Սերժ Սարգսյանը համոզված է, որ հանուն արդարության պայքարում հաղթանակն այլընտրանք չունի, և այսօր Հայաստանի Հանրապետությունում իրականացվող բազմաթիվ անարդարությունները, ապօրինություններն ու քաղաքական հակառակորդների հետապնդման փորձերը դատապարտված են ձախողման»:

Illegalities, injustices, persecutions of political opponents are condemned to failure: 3d president’s office
25/02/2020 20:43
The office of Armenia’s third president Serzh Sargsyan issued a statement expressing gratitude to the thousands of supporters who gathered on the day of first trial of the false charges filed against him.
“We express our gratitude to the thousands of our compatriots in Armenia, Artsakh and abroad who expressed their support to the third president and who condemn the regular political persecution by the current authorities,” the statement says.
“Serzh Sargsyan is convinced that the victory in the fight for justice has no alternative, and the numerous injustices, the illegalities and attempts to persecute political opponents registered in the Republic of Armenia today, are condemned to failure," the statement concluded.