Ակտիվ քարոզչության փուլը մեկնարկելու է մարտի 2-ից և տևելու է մինչև ապրիլի 3-ը. Սուրեն Պապիկյան (Տեսանյութ)
26/02/2020 11:09
«Այո»-ի քարոզչությունը նախատեսել ենք իրականացնել մի քանի շերտով, այսօր տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց սահմանադրական հանրաքվեի «Այո»-ի նախընտրական շտաբի ղեկավար Սուրեն Պապիկյանը:
«Ակտիվ քարոզչության փուլը մեկնարկելու է մարտի 2-ից և տևելու է մինչև ապրիլի 3-ը: Նպատակն է հանրութանը ներկայացնել այն կարևոր կետերը, որոնք շարժառիթ են հանդիսացել սահմանադրական փոփոխությունների համար», - ասաց նա:
Սուրեն Պապիկյանը նշեց՝ այժմ արձակուրդում է, մի պահ կվերադառնա աշխատանքի՝ պայմանավորված Վրաստան այցով, այնուհետև կրկին արձակուրդ կվերցնի:
«Նիկոլ Փաշինյանը ևս նախատեսում է մասնակցել քարոզարշավին և ըստ անհրաժեշտության կլինի արձակուրդում», - ասաց բանախոսը:

Активная агитация начинается с 2-го марта и продлится до 3-го апреля – Сурен Папикян
Агитационная кампания «Да» будет проводиться в несколько этапов, заявил сегодня на пресс-конференции руководитель предвыборного штаба «Да» Сурен Папикян.
«Активная агитация начинается с 2-го марта и продлится до 3-го апреля. Цель агитационной кампании – проинформировать людей о тех важных пунктах, которые послужили поводом проведения конституционного референдума», - сказал Сурен Папикян.
Он отметил, что сейчас находится в отпуске, в какой-то момент вернется на работу из-за запланированного визита в Грузию, затем опять возьмет отпуск.
«Никол Пашинян также намерен участвовать в агитационной кампании и по мере необходимости возьмет отпуск», - сказал Сурен Папикян.