Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակման առաջին դեպքն է գրանցվել
Վրաստանի առողջապահության նախարարը հայտարարել է, որ երկրում հաստատել է նոր կորոնավիրուսով՝ COVID-2019-ով, վարակման առաջին դեպքը:
Այդ մասին հաղորդում է «Ռուսթավի 2»-ը:
Ըստ Վրաստանի առողջապահության, աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության նախարարության ղեկավար Եկատերինա Տիկարաձեի՝ կորոնավիրուսի առաջին դեպքը գրանցվել է այն քաղաքացու մոտ, որն Ադրբեջանով Իրանից էր ժամանել: Ախտանիշը նրա մոտ հայտնաբերվել է սահմանին:
Այժմ մոտ 50 տարեկան պացիենտը գտնվում է վարակիչ հիվանդությունների հիվանդանոցում, ասել է Տիկարաձեն: Նրա առողջական վիճակը կայուն է, կյանքին սպառնալիք չկա:

В Грузии первый случай коронавируса, зараженный приехал из Ирана
Министр здравоохранения Грузии заявила, что в стране подтвержден первый случай заболевания новым коронавирусом COVID-2019.
Об этом сообщает "Европейская правда" со ссылкой на Rustavi 2.
По словам главы грузинского Министерства здравоохранения, труда и социальной защиты Екатерины Тикарадзе, первый случай коронавируса зафиксировали у гражданина, который приехал из Ирана через Азербайджан. Симптомы у него обнаружили на границе.
Сейчас пациент в возрасте около 50 лет находится в инфекционной больнице, сообщила Тикарадзе. Состояние его здоровья стабильное, угрозы жизни нет.