Ռոհանին ԱՄՆ-ին խորհուրդ է տվել մտածել սեփական երկրում կորոնավիրուսից  մահացածների մասին
Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին Վաշինգտոնի այն հայտարարությունից հետո, թե Թեհրանը թաքցնում է կորոնավիրուսի վերաբերյալ տվյալները, ԱՄՆ-ին խորհուրդ է տվել մտածել սեփական երկրում գրիպից «հազարավոր մահացածների» մասին:
Ավելի վաղ ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն հայտարարել է, որ Իրանը կարող է կարևոր տեղեկատվություն թաքցնել երկրում կորոնավիրուսի բռնկման վերաբերյալ: Նրա խոսքով՝ Իրանը Չինաստանից հետո երկրորդ տեղում է նոր վիրուսից մահացության ցուցանիշով:
«Կորոնավիրուսը չպետք է դառնա մեր թշնամիների զենքը մեր երկրում աշխատանքն ու արտադրությունը կանգնեցնելու նպատակով: Ամերիկացիներին հարկ է մտածել իրենց երկրում գրիպից հազարավոր մահացածների մասին»,-ասել է Ռոհանին կառավարության նիստում:

Роухани посоветовал США подумать о погибших от гриппа в своей стране
Президент Ирана Хасан Роухани после заявлений Вашингтона о сокрытии Тегераном данных о коронавирусе посоветовал США думать о "тысячах погибших" от гриппа в своей стране.
Ранее госсекретарь США Майк Помпео заявил, что Иран мог скрывать крайне важную информацию по вспышке коронавируса в стране. По его словам, Иран стоит на втором месте после Китая по показателю смертности в результате нового вируса.
"Коронавирус не должен стать оружием наших врагов с целью остановить работу и производство в (нашей) стране. Американцам стоит думать о тысячах погибших от гриппа в своей собственной стране", - сказал Роухани на заседании правительства, следует из заявления, опубликованного на его официальном сайте.
Накануне президент Ирана сообщил, что ситуация с коронавирусом в стране в данный момент обнадеживает, поскольку наблюдаются позитивные тенденции к его сдерживанию.