Մոնղոլիան հաստատել է նախագահին կարանտին տեղափոխելու մասին լուրերը
Մոնղոլիայի նախագահ Խալթմաագին Բաթուլգիի վարչակազմի մամուլի ծառայությունը РИА Новости-ին հաստատել է ԶԼՄ-ների այն տեղեկատվությունը, թե պետության ղեկավարը կարանտին է տեղափոխվել՝ Չինաստանից վերադառնալուց հետո, որտեղ նա գտնվում էր պաշտոնական այցով:
Մոնղոլիայի նախագահը փետրվարի 27-ին այցելել է Չինաստան, ուղևորության ընթացքում նա բանակցություններ է վարել Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպինի և Չինաստանի վարչապետ Լի Կեցիյանի հետ:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ներում տեղեկություններ էին հայտնվել այն մասին, որ Մոնղոլիայի նախագահը մեկուսացված է եղել 14 օրով՝ Չինաստան մեկօրյա այցի ավարտից հետո, որը կատարվել է կորոնավիրուսների բռնկման ֆոնի վրա:

Монголия подтвердила помещение президента страны на карантин
Пресс-служба администрации президента Монголии Халтмаагийна Баттулги подтвердила РИА Новости информацию СМИ о помещении главы государства на карантин после возвращения из Китая, где он находился с визитом, в соответствии с установленными правилами.
Президент Монголии находился с визитом в Китае 27 февраля, в ходе поездки он провел переговоры с председателем КНР Си Цзиньпином и премьером Госсовета КНР Ли Кэцяном.
Ранее в СМИ появилась информация, что монгольский президент изолирован на 14 дней после завершения однодневного визита в Китай, совершенного на фоне вспышки коронавируса.