«Վերնատուն» ակումբում քննարկվել են Արցախյան հիմնահարցի շուրջ տեղի ունեցող արդի զարգացումները
Տեղի է ունեցել «Վերնատուն» հասարակական-քաղաքական ակումբի «Արցախի, անվտանգության և արտաքին հարաբերությունների» հանձնաժողովի հերթական քննարկումը, որին մասնակցել են ակումբի անդամներ ու փորձագետներ։ Այս մասին հայտնում են ակումբի մամուլի ծառայությունից։
Օրվա զարգացումներին համահունչ քննարկվել են վերջին իրադարձությունները Սիրիայում, ինչպես նաև Թուրքիայի ու Ռուսաստանի հարաբերությունների հնարավոր զարգացումները։ Քննարկման հիմնական շեշտը դրվել է տարածաշրջանային խմորումների հետևանքով Արցախում ռազմական գործողությունների վերսկսման հավանականության վրա։
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև Արցախյան հիմնահարցի շուրջ տեղի ունեցող արդի զարգացումները, արտաքին քաղաքական ազդակները։

В общественно-политическом клубе «Вернатун» обсудили развития вокруг карабахского конфликта
Комиссии по вопросам Арцаха, безопасности и внешних отношений общественно-политического клуба «Вернатун» провела очередное обсуждение, в котором приняли участие члены клуба и эксперты, сообщает пресс-служба клуба «Вернатун».
Были обсуждены последние события в Сирии, а также возможные развития в отношениях между Турцией и Россией. Основной акцент обсуждений ставился на вероятность возобновления военных действий в Арцахе вследствие региональных процессов.
В ходе встречи были обсуждены также нынешние развития вокруг урегулирования карабахского конфликта и внешнеполитические сигналы.