Կորոնավիրուսի կասկածանքով արված 9 թեստերի պատասխանները բացասական են. վարակման նոր դեպք չունենք. Նիկոլ Փաշինյան
02/03/2020 18:17
Հայաստանում կորոնովիրուսի 9 կասկածելի դեպքերով արված թեստերի պատասխանները բացասական են, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ առողջապահության նախարարը հենց նոր ինձ տեղյակ պահեց, որ բոլոր դեպքերում պատասխանը բացասական է։ Դա նշանակում է, որ տվյալ քաղաքացիների մոտ կորոնավիրուս չի հայտնաբերվել», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշեց, որ Ծաղկաձորի «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցում կարանտինում գտնվող քաղաքացիների առողջական վիճակում նույնպես որևէ բացասական փոփոխություն չկա։
«Կորոնավիրուսով վարակված մեր հայրենակցի վիճակի մեջ նույնպես որևէ նեգատիվ փոփոխություն չկա։ Նրանք շարունակում են ջերմություն չունենալ, ըստ էության, հիվանդ չլինել, ինչը շատ լավ նշան է», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

В Армении новых случаев заражения коронавирусом нет, результаты 9 тестов отрицательные – Никол Пашинян
02/03/2020 19:16
Результаты 9 тестов на коронавирус – отрицательные, сообщил в прямом эфире в  Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Рад сообщить, что министр здравоохранения только что сообщил мне, что результаты тестов отрицательные. Это значит, что у этих граждан не обнаружен коронавирус», - сказал Никол Пашинян.
Он отметил, что в состоянии здоровья граждан, изолированных в связи с коронавирусом в гостинице «Голден Пелес», также нет отрицательной динамики.
«В состоянии зараженного коронавирусом нашего гражданина также нет отрицательной динамики. У них нет температуры, по сути, они не больны, что очень хорошо», - сказал Никол Пашинян.