Ի դեմս Ջորջ Սորոսի գործունեության՝ ժողովուրդների դեմ տոտալ բարոյական պատերազմ է տարվում. մոլդովացի քաղաքական գործիչ
Մոլդովացիները պետք է հասկանան, որ ի դեմս Ջորջ Սորոսի գործունեության՝ իրենց դեմ տոտալ բարոյական պատերազմ է տարվում, Մոլդովայի ազգային համալսարանում «Օլիգարխ Ջորջ Սորոսի ցանցի դեմ պայքարի արդյունավետ մեթոդները. հայկական փորձը» թեմայով մամուլի ասուլիսին ասաց մոլդովացի քաղաքական գործիչ և լրագրող, Մոլդովայի ազգային համալսարանի ներկայացուցիչ Յուրի Ռոշկան։
«Սա պայքար է Աստծու դեմ, նրա օրենքների և մարդու դեմ։ Սորոսն ընդամենն այս պատերազմի գործիքն է։ Աբորտները, որ տարիներ առաջ արգելված էին, այժմ չեն համարվում մանկասպանություն, Սորոսի ցանցը պայքարում է հանուն մարմնավաճառության, թմրանյութերի լեգալիզացման», - ասաց բանախոսը՝ հույս հայտնլով, որ Սորոսի ցանցի դեմ երկրների համատեղ պայքարը կարող է շոշափելի արդյուքններ տալ։
Անդրադառնալով Սորոսի ցանցից սնվող լրատվամիջոցներին՝ Յուրի Ռոշկան նկատեց՝ նրանք, անկախ իրենց կամքից, ստիպված են տարածելու կառույցի թեզերը, և պետք է հասնել դրանց գործունեության դադարեցմանը՝ որքան էլ խոսքի ազատությունը գերակա արժեք է։

В лице деятельности Джорджа Сороса против народов ведется тотальная моральная война – молдавский политический деятель
Молдаване должны понять, что в лице деятельности Джорджа Сороса против них ведется тотальная моральная война, заявил сегодня молдавский политический деятель и журналист Юрий Рошка на пресс-конференции по теме «Эффективные методы борьбы против сети олигарха Джорджа Сороса: армянский опыт» в Народном университете Молдовы.
«Это борьба против Бога и его законов, против человека. Сорос – всего лишь инструмент в этой войне. Аборты, которые были запрещены годы назад, сейчас не считаются детоубийством, сеть Сороса борется за легализацию проституции, наркотиков», - сказал Юрий Рошка, выразив надежду, что совместная борьба стран против сети Сороса может принести ощутимые плоды.
Касаясь средств массовой информации, которые финансируются сетью Джорджа Сороса, Юрий Рошка отметил, что, независимо от своей воли, они вынуждены распространять тезисы этой структуры, посему нужно добиться прекращения их деятельности, даже если свобода слова является наивысшей ценностью.