Էրդողանը մարտի 5-ին կայցելի Ռուսաստան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը մարտի 5-ին կայցելի Ռուսաստան, հաստատել են Թուրքիայի առաջնորդի վարչակազմում, փոխանցում է «Reuters»-ը:
Նշվում է, որ այցը կլինի մեկօրյա:
Ավելի վաղ Ռուսաստանի նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել էր, որ Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինը և Թայիփ Էրդողանը կարող են հանդիպումներ ունենալ Մոսկվայում մարտի 5-ին կամ 6-ին:
Ռուսաստանի և Թուրքիայի առաջնորդներն ուրբաթ օրը հեռախոսազրույց են ունեցել:
Նրանք ընդգծել են Սիրիայի հյուսիս-արևմտյան իրավիճակի կարգավորման համար լրացուցիչ միջոցառումների անհրաժեշտությունը:
Կրեմլի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ կողմերը պայմանավորվել են ակտիվացնել միջգերատեսչական խորհրդատվությունները և մշակել բարձր մակարդակով հանդիպում անցկացնելու հնարավորությունը:

Эрдоган посетит Россию 5 марта
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган посетит Россию в четверг 5 марта. Как сообщает в понедельник агентство Reuters, это подтвердили в администрации турецкого лидера.
Отмечается, что визит будет однодневным.
Ранее пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков сообщил, что российский лидер Владимир Путин и Тайип Эрдоган могут встретиться в Москве 5 или 6 марта.
Лидеры России и Турции провели в пятницу телефонный разговор, в котором подчеркнули необходимость принятия дополнительных мер в целях нормализации обстановки на северо-западе Сирии. В пресс-службе Кремля сообщили, что стороны условились активизировать межведомственные консультации и проработать возможность проведения встречи на высшем уровне.