ՄԻՊ-ը խոսել է վարչապետի հետ. Ամենակարևորը չպետք է խուճապի մատնվել
Հայաստանում կորոնավիրուսի կանխարգելման հարցով խոսել եմ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, Facebook-յան իր էջում գրել է ՄԻՊ Արման Թաթոյանը։
«Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմը նույնպես ընդգրկվել է Հայաստանում կորոնավիրուսի կանխարգելման հանձնաժողովում:
ՀՀ վարչապետի հետ քննարկել ենք առկա իրավիճակը և Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի կողմից գործընթացին աջակցելու հարցերը։
Ամենակարևորը չպետք է խուճապի մատնվել։ Սա հիմա անչափ կարևոր է։ Պետք է հետևել միայն պաշտոնական տեղեկություններին, ինչպես նաև պահպանել վիրուսի կանխարգելման կանոնները:
Մարդու իրավունքների պաշտպանի իրավասության սահմաններում առավելագույն միջոցները կգործադրվեն», - գրել է ՄԻՊ-ը։

Не нужно поддаваться панике – омбудсмен Армении говорил с премьер-министром
Защитника прав человека Армении Арман Татоян обсудил с премьер-министром Армении Николом Пашиняном меры предотвращения распространения коронавируса в республике.
«Аппарат омбудсмена также вовлечен в деятельность комиссии по предотвращению распространения коронавируса в Армении.
Обсудили с премьер-министром Армении ситуацию и вопросы содействия процессу со стороны аппарата омбудсмена.
Самое важное – не нужно поддаваться панике. Сейчас это крайне важно. Нужно следить только за официальной информацией, а также соблюдать правила профилактики от коронавируса.
В рамках полномочий Защитника прав человека будут предприняты максимальные меры», - написал Арман Татоян на своей странице в Facebook.