Նրանց փորձի բացակայությունը նաև փորձանքի բացակայություն է լինելու. Մարիա Կարապետյանը՝ դատավորների տարիքային շեմն իջեցնելու մասին
«Իմ քայլի» պատգամավոր Մարիա Կարապետյանը դրական է համարում «ՀՀ դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթով առաջարկվող փոփոխությունը՝ դատավորների համար տարիքային շեմի իջեցումը 28-ից 25 տարեկան:
«Շատ ուրախ եմ տարիքային շեմը իջեցնելու կապակցությամբ, որովհետև կարծում եմ, որ երիտասարդները մեծ ներուժ ունեն և պետք է մասնակցեն մեր երկրում որոշումների կայացմանը՝ թե՛ քաղաքական, թե՛ դատական իշխանության սահմաններում: Ես կարծում եմ՝ նրանց փորձի բացակայությունը նաև փորձանքի բացակայություն է լինելու», - ասաց Կարապետյանը:

Отсутствие жизненного опыта у молодежи это также отсутствие бед – Мария Карапетян о снижении возрастного ценза судей
Депутат от правящего блока «Мой шаг» Мария Карапетян считает положительным изменение о снижении возрастной ценза судей с 28 до 25 лет, предлагаемое в пакете законопроектов о внесении изменений и дополнений в конституционный закон «Судебный кодекс» и смежные законы.
«Я очень рада по поводу снижения возрастного ценза, поскольку считаю, что молодежь обладает большим потенциалом и должна участвовать в принятии решений в нашей стране как в рамках политической, так и судебной власти. Я считаю, что отсутствие жизненного опыта у молодежи станет также отсутствием бед», - сказала она.
Мария Хачатрян отметила, что законопроект позволит устранить из судебной системы коррумпированный судей.