Կոռուպցիայի դեմ պայքարի էֆեկտիվ միջոցներ ենք ձեռնարկել. Ռուստամ Բադասյան
Վեթինգ, բարեվարքության ստուգում և բազմաթիվ այլ տերմիններ տարբեր իրավական համակարգերում տարբեր նշանակություն ունեն, և մենք, ինչ հայտարարել ենք, դա էլ արել ենք, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը։
«Հայտարարել ենք, որ կոռուպցիայի դեմ պայքարի էֆեկտիվ միջոցներ ենք ձեռնարկելու։ Այդ էֆեկտիվ միջոցները ձեռնարկել ենք, բերել ենք Ազգային ժողով», - ասաց նա։
Հարցին՝ ինչպե՞ս կմեկնաբանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը, թե ՀՀ ուժային կառույցներում կան դավաճաններ, Բադասյանը հորդորեց ճիշտ և ամբողջական կերպով վկայակոչել գործադիրի ղեկավարի խոսքերը։
«Կարծում եմ՝ վարչապետի խոսքերն առավել քան հասկանալի են և հավելյալ մեկնաբանման կարիք չունեն», - ասաց նախարարը։

Мы предприняли эффективные меры борьбы с коррупцией – Рустам Бадасян
Веттинг, проверка добропорядочности судей и многие другие термины в разных правовых системах имеют разное значение, заявил в беседе с журналистами в парламенте министр юстиции Рустам Бадасян.
Он отметил, что они сделали то, о чем заявляли.
«Мы заявляли, что предпримем эффективные меры борьбы с коррупцией. Мы предприняли эти эффективные меры и представили Национальному Собранию», - сказал министр.
На вопрос, как он прокомментирует заявление Никола Пашиняна о том, что в силовых структурах есть предатели, Рустам Бадасян призвал цитировать слова руководителя исполнительной власти правильно и полностью.
«Считаю, что слова премьер-министра более чем понятны и не нуждаются в дополнительном комментарии», - сказал Рустам Бадасян.