Ֆրանսիայում ձերբակալել են կնոջն ու հինգ երեխաներին պատանդ վերցրած տղամարդուն
Ֆրանսիայի հյուսիսային Օբ դեպարտամենտի իրավապահները ձերբակալել են զինված տղամարդու, ով նախօրեի երեկոյան Լա Չապել-Սեն-Լյուկ կոմունայում պատանդ էր վերցրել իր կնոջն ու հինգ երեխաներին:
«Ֆրանսիայի ոստիկանության «RAID» հատուկ ստորաբաժանումն իրականացրել է օպերացիան և ձերբակալել է զինված տղամարդուն: Ոչ ոք չի տուժել», - Twitter-ում հայտնել են իրավապահ մարմինները:
Երեքշաբթի «BMFTV» հեռուստաալիքը հաղորդել էր, որ Ֆրանսիայի հյուսիսում գտնվող Տրուա քաղաքում զինված տղամարդը պատանդ է վերցրել իր հղի կնոջն ու հինգ երեխաներին:
Տան շուրջ, որտեղ ծավալվում էին իրադարձությունները, անվտանգության պարագիծ էր ստեղծվել, ոստիկանությունը բանակցություններ էր վարում հանցագործի հետ: Երբ ոստիկանության առաջին խումբը մոտեցել էր տանը, տղամարդ կրակել էր նրանց վրա՝ ոչ ոքի չվիրավորելով:
Ինչպես հայտնել է «France 3»-ը, դեպքի պատճառն ընտանեկան սկանդալն էր: Ըստ հեռուստաալիքի՝ 1986 թվականին ծնված տղամարդը հոգեկան խնդիրներ ունի:

Во Франции задержали мужчину, взявшего в заложники жену с пятью детьми
В департаменте Об на севере Франции задержали вооруженного мужчину, который накануне вечером взял в заложники свою жену и пятерых детей.
"Спецподразделение полиции Франции RAID провело операцию и задержало вооруженного человека. Никто не пострадал", — говорится в сообщении местных правоохранителей в твиттере.
Как сообщал телеканал BMFTV, вооруженный мужчина захватил беременную женщину и пятерых детей в коммуне Ла-Шапель-Сен-Люк, недалеко от города Труа. Полиция выставила периметр безопасности вокруг дома, где разворачивались события, и вступила в переговоры с преступником. Когда к дому прибыла первая группа полицейских, мужчина выстрелил в них, никого не ранив.
По сведениям телеканала France 3, причиной инцидента стал семейный скандал, у мужчины 1986 года рождения есть проблемы с психикой.