Սիրիայում զոհվել է թուրք երկու զինծառայող
Սիրիական Իդլիբում զոհվել է թուրք երկու զինծառայող, ևս 6-ը՝ վիրավորվել, հայտնել են Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարարությունից:
««Գարնանային վահան» գործողության անցկացման շրջանում (Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադի) ռեժիմի կողմից մեր զինվորականների դիրքերի գնդակոծության հետևանքով զոհվել է մեր երկու զինծառայող, եւս վեց զինվոր վիրավորվել է»,- նշված է պաշտպանության նախարարության տարածած մամուլի հաղորդագրության մեջ:
Իդլիբի շուրջ իրավիճակը սրվել էր փոետրվարի 27-ին, որբ ՌԴ պաշտպանության նախարարության տեղեկություններով զինյալները ձեռնարկել էին մասշտաբային հարձակման փորձ:

В Сирии погибли двое турецких военных
Два турецких военнослужащих погибли, еще шесть солдат получили ранения в сирийской провинции Идлиб. Об этом сообщили в среду в Министерстве национальной обороны Турции.
"В результате обстрела позиций наших военных со стороны режима [президента Сирии Башара Асада] в районе проведения операции "Весенний щит" два наших военнослужащих погибли, еще шесть солдат получили ранения", - говорится в коммюнике, распространенном Минобороны.
Ситуация вокруг сирийской провинции Идлиб обострилась 27 февраля, когда, по данным Минобороны РФ, боевики предприняли попытку масштабного наступления.