ԱԱԾ տնօրենի ու ոստիկանապետի նշանակման մասին վարչապետը մարտի 19-ին որոշում կկայացնի
ԱԺ-Կառավարարություն հարցուպատասխանի ժամանակ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից հետաքրքրվեց՝ մտադի՞ր է վերանշանակել ՀՀ ոստիկանապետի ու ԱԱԾ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատարներին։
«Որոշում ունեմ, ամսի 19-ին կհրապարակվի», - ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց՝ իրավապահ համակարգում պրոբլեմներ կան։
«Պետք է այդ պրոբլեմները համակարգված ձևով լուծենք, բայց ես այս պրոբլեմների ամբողջ պատասխանատվությունը, բնականաբար, չեմ դնի ոստիկանապետի պաշտոնակատարի ու ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնակատարի վրա, ես այդ երկու թեմաները կտարանջատեի, ընդ որում, ամբողջ պետական կառավարման համակարգում խնդիր ունենք», - ասաց նա։
Վարչապետն ասաց՝ մինչ այժմ խնդիրները լուծված չեն այն պատճառով, որ լուծման համար հարկավոր է ճշգրիտ աշխտորոշում։

Решение о назначении начальника полиции и директора СНБ будет опубликовано 19 марта – Никол Пашинян
Сегодня во время правительственного часа депутат парламента Арман Бабаджанн поинтересовался у премьер-министра, намерен ли он переназначать на должности врио начальника полиции Армении и директора Службы национальной безопасности.
«Я принял решение, оно будет опубликовано 19 марта», - сказал Никол Пашинян.
Он отметил, что в правоохранительной системе есть проблемы.
«Мы должны решить эти проблемы координированным образом, но я, естественно, не буду возлагать всю ответственность за эти проблемы на исполняющего обязанности начальника полиции и исполняющего обязанности директора СНБ. Я бы разделил эти две темы, причем у нас есть проблема во всей системе государственного управления», - сказал премьер-министр.
Премьер отметил, что до сих пор проблемы не решены по той причине, что для их решения нужна точная диагностика.