Էրդողանը ժամանել է Մոսկվա՝ Իդլիբի շուրջ Պուտինի հետ բանակցելու համար
Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը ժամանել է Մոսկվա, որտեղ այսօր ավելի ուշ կհանդիպի իր ռուս գործընկեր Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Ղեկավարները կփորձեն պայմանավորվել, թե ինչպես կարելի է լուծել սիրիական Իդլիբի շուրջ ստեղծված իրավիճակը, РИА Новости-ին հայտնում են դեսպանությունից:
Թուրքական պատվիրակության կազմում ընդգրկված են արտաքին գործերի, պաշտպանության, էկոնոմիկայի և ֆինանսների նախարարությունների ղեկավարներն ու ազգային հետախուզական կազմակերպության ղեկավարը:
Սրանից առաջ Մոսկվայում և Անկարայում անցկացվել է փորձագիտական մակարդակով ռուս-թուրքական բանակցությունների երեք փուլ, սակայն դրանց արդյունքների շուրջ համաձայնություն ձեռք բերել հնարավոր չի եղել, և որոշվել է հարցը քննարկել նախագահների մակարդակով:

Эрдоган прибыл в Москву на переговоры с Путиным по Идлибу
Президент Турции Тайип Эрдоган прибыл в Москву, где позже в четверг состоится его встреча с российским коллегой Владимиром Путиным, на которой лидеры попытаются договориться о том, как решить ситуацию вокруг сирийского Идлиба, сообщили РИА Новости в посольстве.
В состав турецкой делегации входят главы МИД, минобороны, министр казначейства и финансов и глава национальной разведывательной организации.
До этого в Москве и Анкаре прошли три раунда российско-турецких переговоров на уровне экспертов, однако, достичь договоренностей по их итогам не удалось и вопрос был вынесен на уровень президентов.