Ռուսաստանում կորոնավիրուսով վարակման նոր դեպք է հաստատվել
Կորոնավիրուսով վարակման նոր դեպք է հաստատվել Իտալիայի քաղաքացու մոտ, որը Ռուսաստան է ժամանել փետրվարի 29-ին: Այդ մասին հինգշաբթի լրագրողներին հայտնել են կորոնավիրուսի կանխարգելման և դրա դեմ պայքարի օպերատիվ շտաբում:
«Մարտի 5-ին հաստատվել է Իտալիայի Հանրապետության քաղաքացու մոտ COVID-2019 նոր կորոնավիրուսային վարակով հիվանդանալու բերովի դեպք Իտալիայից», - հայտնել են շտաբում:
Վարակվածը մարտի 2-ին բուժօգնության էր դիմել սուր շնչառական վիրուսային վարակի ախտանշաններով:
«Հիվանդությունն ընթանում է թեթև կլինիկական ձևով, կատարվում է սիմպտոմատիկ բուժում: Պացիենտի վիճակը բավարար է», - ընդգծել են շտաբում:

В России зарегистрировали новый случай коронавируса у гражданина Италии
Новый случай коронавирусной инфекции подтвержден у гражданина Италии, приехавшего в Россию 29 февраля. Об этом в четверг сообщили журналистам в оперативном штабе по предупреждению и борьбе с новой коронавирусной инфекцией.
"5 марта подтвержден завозной из Италии случай заболевания новой коронавирусной инфекцией COVID-2019 у гражданина Итальянской Республики", - сообщили в штабе.
Отмечается, что заразившийся 2 марта обратился за медицинской помощью с симптомами ОРВИ. "Заболевание протекает в легкой клинической форме, проводится симптоматическая терапия. Состояние пациента удовлетворительное", - подчеркнули в штабе.