Վստրեչի Ապեր. Ոստիկանությունը ասֆալտին պառկեցնելու ու նկարելու գործարք էր առաջարկել. ես խաբեցի իրենց (Hraparak)
05/03/2020 17:21
Ոստիկաններն Արամ Վարդանյանին (Վստրեչի Ապեր) գործարք են առաջարկել, որից նա խուսափել է, ինչն էլ պատճառ է դարձել, որ իրավապահները դիմեն կտրուկ գործողությունների:
«Ես երկու ամիս երկրում չէի, երկու ամիս առաջ հարցազրույց եմ տվել՝ կապված ասֆալտին փռելու, ոստիկանապետի՝ հոգեխանգարմունքի մեջ գտնվելու մասին․․․ և դա կոնկրետ հարց էր դարձել ոստիկանապետի համար, որ չէր ստացվում իրենց մոտ մի բան։ Երկու ամիս անցել էր դրանից, ինչ-որ «իքս» անձնավորություն զանգահարեց ինձ՝ գործարք առաջարկելու միտումով, որ գիտե՞ս ինչ, արի Հայաստան, պայմանավորվենք, էդ գործողությունը կանենք, և՛ քո համար լավ կլինի, և՛ կոնկրետ մարդկանց համար՝ երևի պաշտոնի բարձրացում պիտի ստանային ինչ-որ մարդիկ։ Ես ասացի՝ հա, համաձայն եմ, բայց էդ «իքս» անձնավորությունը լավ չէր ճանաչում ինձ, որովհետև էնքան մարդկանց հետ են գործարքների գնում, էնքան մարդ է գործակալ դարձել, որ երևի ինձ էլ են շփոթել նրանց հետ», - Hraparak.am-ի հետ զրույցում ասել է Արամ Վարդանյանը։
Նա մարտի 1-ին եկել է Հայաստան։
«Եվ երբ որ եկավ գործարքի ժամանակը, դե պարզ է, ինձ իմացող մարդիկ գիտեն՝ ես գործարքի գնացող չէի, այսպես ասացի՝ խաբեցի ես իրենց, չստացվեց իրենց մոտ, ու այդտեղից սկսվեց իրենց էս հոգեխանգարմունքը, տուն ջարդելը, երեխային վնաս տալը և այլն, և այլն», - ասաց նա։
«Գործարքը նրա շուրջ էր լինելու, որ մի էնպիսի իրադրություն ստեղծվի, որը որ չէր ստացվել իրենց մոտ երկու անգամ, որ ինձ պառկեցնեին ասֆալտին, նկարեին։ Բայց ես խաբեցի իրենց ու չգնացի գործարքի», - ասաց նա։
Հիշեցնենք՝ Արամ Վարդանյանի փաստաբանները հայտնել են, որ այս գիշեր ժամը 02.40-ի սահմաններում, ոստիկանության հարյուրավոր աշխատակիցների կողմից տեղի է ունեցել հարձակում Արամ Վարդանյանին և նրա հարազատներին պատկանող Արցախի փողոցի 17 հասցեում գտնվող տների վրա։
Արամ Վարդանյանի տնից բերման են ենթարկել 3 մարդու։ 2 քաղաքացի էլ ձերբակալվել է, նրանց մեկը Արամ Վարդանյանի եղբորորդին է։

Арам Вараданян: Полиция предложила мне сделку по укладыванию на асфальт и видеосъемке, я их провел (Hraparak.am)
05/03/2020 19:02
Полицейские предложили сделку Араму Варданяну (Встречи Апер), которую он не исполнил, что и стало причиной столь резких действий со стороны правоохранителей.
«Меня не было в стране два месяца, два месяца назад я дал интервью о психическом расстройстве начальника полиции в связи с укладыванием на асфальт… у них ничего не получалось с этим и это стало конкретным вопросом для начальника полиции. После этого прошло два месяца, мне позвонила какая-то персона "икс" с намерением предложить сделку, типа, знаешь, давай, приезжай в Ереван, договоримся, сделаем это действие, и тебе будет хорошо, и конкретным людям, наверное, какие-то люди должны были получить повышение по службе. Я сказал, что да, согласен, но этот "икс" знает меня плохо, Они идут на сделки со столькими людьми, столько людей стало агентами, что, видимо, и меня перепутали с ними», - сказал в беде с Hraparak.am Арам Варданян.
Он приехал 1 марта в Ереван.
«И когда пришло время сделки, ну ясно, что знающие меня люди знают, что я бы не пошел на сделку, просто так сказал, обманул их, у них не получилось. И вот с этого  началось их психическое расстройство, взлом дверей, проникновение, причинение вреда ребенку и так далее…», - сказал он.
«Сделка должна была быть вокруг того, чтобы создалась такая ситуация, которая не получалась у них два раза, чтобы уложили меня на асфальт, сняли на видео. Но я провел их и не пошел на сделку», - сказал он.
Подробности – а в первоисточнике.
Напомним, ранее адвокаты Арама Варданяна (Встречи Апер) Ерванд Варосян сообщили, что этой ночью, около  02:40, около сотни сотрудников полиции совершили нападение на принадлежащие Араму Варданяну и его родственникам дома, расположенные по адресу ул. Арцаха 17. Полицейские подвергли приводу трех человек. Двое арестованы, один из них племянник Арама Варданяна.