Ոստիկանությունը հանրությանը վտանգ ներկայացնող որևէ մեկին ասֆալտին պառկեցնելու համար միջնորդության կարիք չունի. Սարգսյան
Ուժային կառույցները գործում են օրենքի սահմաններում, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Իմ քայլ»-ը խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանը՝ անդրադառնալով ոստիկանների՝ Արամ Վարդանյանի (Վստրեչի Ապեր) տուն ներխուժելու դեպքին։
«Հայաստանի Հանրապետությունում որևէ մեկը չի կարող հետապնդվել։ Կարող եմ ենթադրել, որ ոստիկանության գործողությունները եղել են օրենքի սահմաններում։ Հասարակության բողոք չկա։ Առկա բողոքները շատ արագ լուծվում են մեր միջնորդությամբ։ Բոլոր բարձրացվող հարցերը լսելի և շատ արագ լուծելի են», - ասաց պատգամավորը։
Անդրադառնալով ոստիկանների ներխուժումից հետո Վարդանյանի փաստաբանների պահանջին՝ համապատասխան փաստաթղթեր ցույց տալ՝ Հայկ Սարգսյանն ընդգծեց, որ ոչ բոլոր իրավապահները նման իրավասություն ունեն, և փաստաբանները, հավանաբար, ճիշտ աշխատակցի չեն դիմել։
Ինչ վերաբերում է Արամ Վարդանյանին գործարք առաջարկելու մասին հարցազրույցին, պատգամավորը նշեց.
«Չեմ կարծում, որ նման գործարք ոստիկանության կողմից ներկայացվել է։ Ոստիկանությունը հանրությանը վտանգ ներկայացնող որևէ մեկին ասֆալտին պառկեցնելու համար միջնորդության կարիք չունի և կարող է դա անել օրենքով սահմանված կարգով»։

Айк Саркисян: Полиция не нуждается в посредничестве, чтобы уложить на асфальт кого-то, кто представляет опасность для общества
Силовые структуры действуют в рамках закона, заявил сегодня в беседе с журналистами депутат парламента от правящего блока «Мой шаг» Айк Саркисян, касаясь вчерашнего случая проникновения полицейских в дом Арама Варданяна (Встречи Апер).
«В Республике Армения никто не может подвергаться преследованию. Предполагаю, что действия полиции были в рамках закона. Жалоб от общества нет. Все жалобы очень быстро решаются. Все озвучиваемые вопросы рассматриваются и очень быстро решаются», - сказал он.
Обратившись к требованию адвокатов Арама Варданяна после проникновения полицейских показать соответствующий документ, Айк Саркисян отметил, что не у всех правоохранителей есть подобные правомочия, и адвокаты, скорее всего, обратились не к тому сотруднику полиции.
Что касается интервью Арама Варданяна, в котором говорится, что правоохранители предложили ему пойти на сделку, то депутат отметил:
«Не думаю, что такая сделка была предложена полицией. Полиция не нуждается в посредничестве, чтобы уложить на асфальт кого-то, кто представляет опасность для общества, и может сделать это в установленном законом порядке».